DünyaManşet

Trump’tan Gazze’de yaşananlara ilişkin açıklama

Trump, İsrail ve Filistin arasında yaşananlara ilişkin yaptığı açıklamada Biden’ı suçlayarak İsrail’e destek verdi.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Gazze ve Kudüs’te yaşanan olaylara ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. ABD Başkanı Joe Biden’ı eleştiren Trump, “Biden’in zayıflığı müttefiklerimize yönelik yeni saldırılara yol açıyor” dedi.

Trump’ın açıklaması şöyle:

“Ben görevdeyken ‘barış idaresi’ olarak biliniyorduk, zira İsrail’in düşmanları, ABD’nin İsrail’in yanında güçlü bir şekilde durduğunu ve İsrail’e saldırılırsa hızlı bir şekilde misilleme olacağını biliyorlardı. Biden yönetiminde dünya daha şiddetli ve istikrarsız hale geliyor çünkü Biden’in zayıflığı ve İsrail’e desteğindeki eksiklik, müttefiklerimize yönelik yeni saldırılara yol açıyor.

Amerika, her zaman İsrail’in yanında durmalı, Filistinlilerin şiddete, teröre ve roket saldırılarına son vermesi gerektiğini açıkça belirtmeli. ABD’nin İsrail’in kendini savunma hakkını her zaman güçlü bir şekilde destekleyeceğini açıkça belirtmelidir. İnanılmaz bir biçimde Demokratlar, terör saldırısı altındayken İsrail’e vahşice saldıran çılgın Amerikan karşıtı temsilci Ilhan Omar ve diğerlerinin yanında durmaya devam ediyorlar.”

https://yaziyor.org/2021/05/11/israil-saldirilarinda-hayatini-kaybedenlerin-sayisi-28e-yukseldi/
https://yaziyor.org/2021/05/11/hamastan-israil-aciklamasi-bombalamaya-karsi-bombalama/
https://yaziyor.org/2021/05/11/netanyahu-saldirilarimizin-siddetini-daha-da-artiracagiz/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir