KadınManşetTüm Haberler

Taciz iddiaları ile gündeme gelen CHP ilçe başkanı görevden alındı

Kocaeli’de taciz iddiları ile gündeme gelen CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak görevden alındı. Taciz iddialarını dile getiren parti üyesi Cevahir Akyılıdız disipline sevk edilmişti.

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) İl Yönetim Kurulu taciz iddialarıyla gündeme gelen Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak için 16 Mart’ta toplantı yapıldı.Toplantının ardından Koçak’ın görevden alınıp alınmaması için gizli oylama usulü oy kullanılmış, toplantıya katılan 26 kişiden 20’si Koçak’ın görevden alınması yönünde oy vermişti. 6 kişi ise hakkında taciz iddiaları olan Koçak’ın görevde kalmasını istemişti.

MYK görevden aldı

Parti tüzüğü nedeniyle İl Başkanı Harun Yıldızlı ile toplamda 31 isim bulunan il yönetiminde üçte iki çoğunluğu tüzük gereği aranırken Koçak’ın görevden alınması genel merkeze kaldı. CHP MYK’nın bugünkü toplantısının ardından Koçak, genel merkez tarafından görevden alındı.

Kadın platformu toplantıdan çıkarılmıştı

CHP’nin 9 Ocak’taki il danışma toplantısında Cevahir Akyıldız isim vermeden Koçak hakkındaki taciz iddialarını dile getirmişti. Bazı kadınlar ise il yönetimine tacize uğradıklarına dair dilekçe vermişlerdi. Bunun üzerine müfettişler gelmiş ancak rapor açıklamamışlardı. Birkan Koçak ise CHP’li yöneticileri de yanına alarak “iddialara yanıt vermek” üzere basın toplantısı yapmıştı. Toplantıya katılan Kocaeli Kadın Platformu’nun soruları ise Koçak başta olmak üzere toplantıdaki erkekleri rahatsız etmişti. Kadınlar daha sonra CHP İl binası önünde açıklama yaparak duruma tepki göstermişti.

Taciz iddialarını dile getiren Cevahir Akyıldız ise bu süreçte disipline verildi.

Geçtiğimiz pazartesi günü yapılan toplantının ardından Birkan Koçak görevden alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir