GündemManşet - YanPolitikaSon 24 Saat

Süleyman Soylu’dan Hadi ve Süleyman Özışık açıklaması: Kumpas kuruldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker’in yayınladığı son videolar hakkında SuperHaber’den Cengiz Er’e açıklamalarda bulundu ‘Arabuluculuk” iddiasını yalanlayan Soylu,  Hadi Özışık veya Süleyman Özışık ile yakın zamanda görüşmediğini açıladı. Bakan bu iki isim hakkında suç duyurusunda bulunacağını da belirtti.

“Suç duyurusunda bulunacağım”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker’in yayınladığı son videoları izlediğini ve  büyük şok yaşadığını dile getirdi.

Soylu, Hadi Özışık ile Süleyman Özışık kardeşleri tanıdığını belirterek, “Yıllardır birlikte teşrik-i mesaide bulunduğumuz arkadaşlar bunlar, şaşkınım.” dedi.

‘Görüşmedim

Sedat Peker ile hayatında hiç tanışmadığını söyleyen İçişleri Bakanı, SuperHaber’e yaptığı açıklamada, kendisi ile gerçekleştirildiği öne sürülen “arabuluculuk” ziyaretinin hiç yaşanmadığını vurguladı.

Soylu iddiaya ilişkin, “Süleyman Özışık ile en son geçen yıl haziran ayında görüştüm, yakın zamanda Süleyman Özışık ile temasımız olmadı.” ifadelerini kullandı.

‘Kumpas kuruldu’

Kendisine bir kumpas kurulduğunu da söyleyen Soylu sözlerine şöyle devam etti;

“Yakından tanıdığımız arkadaşlar ismimizi kullanarak bir mafya lideri ile bana tuzak ve tezgah kurdular. Yarın sabah Hadi Özışık ile Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağım.”

Keşke bugünleri görmeseydim

Soylu “PKK ille terör örgütleri ve çeteler ile bu kadar mücadele veriyoruz, keşke başıma bir şey gelseydi de bugünleri görmeseydim.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir