GündemManşet - Yan

Hadi Özışık: Soylu bana çok iyi imkanlar sağladı

Hadi Özışık, geçmişte yaptığı bir yayında Süleyman Soylu ile olan dostluğunu anlatırken, “Soylu bana çok iyi imkanlar sağladı. Altıma bir araç verdi, güzel bir maaş verdi, güzel bir makam verdi” ifadelerini kullanmıştı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, kendisi ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında aracılık yaptığı iddialarını yalanlayan Gazeteci Hadi Özışık’la yaptığı görüşmenin kayıtlarını yayınlamıştı.

Sedat Peker’in yayınladığı video sonrası açıklama yapan Süleyman Soylu ise “Yakından tanıdığımız arkadaşlar ismimizi kullanarak bir mafya lideri ile bana tuzak ve tezgah kurdular. Yarın sabah Hadi Özışık ile Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağım” açıklamasında bulunmuştu.

Yaşananlar sonrası uzun süre açıklama yapmayan Hadi Özışık ise gece katılacağı belirtilen Habertürk yayınına katılmamış ve herhangi bir gerekçe sunulmamıştı.

Karşılıklı açıklamalar sonrası sabaha karşı 03.54 saatinde kişisel Twitter hesabından açıklama yapan Özışık, Sedat Peker’i tanıdığını ve iyi niyetle inisiyatif aldığını belirterek Süleyman Soylu’da özür diledi.

Hadi Özışık – Süleyman Soylu ilişkisi

Yaptığı açıklamanın girişinde “Sayın Süleyman Soylu ile yıllardır süregelen bir hukukum var” ifadelerini kullanan Özışık, 1999’da İstanbul’a gelip Soylu’ya danışman olma hikayesini de bir yayınında anlatmıştı.

“Altıma araç verdi, güzel maaş verdi, güzel bir makam verdi”

İşsiz kaldığı dönem için çalmadık kapı bırakmadığını söyleyen Hadi Özışık, o günleri şu sözlerle anlatmıştı:

“Ankara’dan İstanbul’a nasıl geldim? Süleyman Soylu aradı. O bana şöyle hitap eder, ‘Hadi Ağa’.

Sana bir şey söyleyeceğim ama hakikaten utanarak söylüyorum. Biz Doğru Yol Partisi (DYP) iktidarı döneminde hiçbir şey yapamadık ve sizler böyle işsiz kaldınız ve elimizden de bir şey gelmiyor. Fakat şu anda benim elimden bir şey geliyor. Eğer bana kırılmazsan, Gaziosmanpaşa belediye başkan adayı olacağım, bana danışmanlık yapar mısın?

Hay hay dedim. Atladım geldim İstanbul’a. Süleyman Soylu ile görüştüm, oturduk şartları konuştuk. Soylu bana çok iyi imkanlar sağladı. Altıma bir araç verdi, güzel bir maaş verdi, güzel bir makam verdi. Büyük bir vefa göstermişti bana. Yani ben işsizken, güçsüzken, 100 lira paraya ihtiyacım varken, Süleyman Soylu kapımı çaldı.”

https://yaziyor.org/2021/05/19/hadi-ozisik-sabaha-karsi-ortaya-cikti/
https://yaziyor.org/2021/05/19/hadi-ozisik-kayiplara-karisti-sitesinde-soyluya-ait-farkli-haberler-yer-aldi/
https://yaziyor.org/2021/05/19/suleyman-soyludan-hadi-ve-suleyman-ozisik-aciklamasi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir