GündemManşet - Yan

Şanlıurfa Valiliği, Eyüp Akbulut hakkında inceleme başlatıldığı haberini yalanladı

Şanlıurfa Valiliği, koronavirüsle ilgili genelgeleri ve aşılama işlemlerinin hukuka aykırı olduğunu söyleyen Viranşehir Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut hakkında inceleme başlattıklarına dair haberi yalanladı.

Şanlıurfa Valiliği, Covid-19’a karşı alınan tedbirlerle ilgili genelgeleri eleştiren, savcı Eyüp Akbulut hakkında idari ve adli inceleme başlattıklarına dair haberleri yalanladı.

Valiliğin açıklamasında “İlimiz, Viranşehir İlçesinde görev yapan Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut’un pandemi tedbirleriyle ilgili sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımların ardından, adı geçen savcı hakkında Valiliğimiz tarafından inceleme – soruşturma başlatıldığı şeklinde bazı yayın organlarında çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır” dendi.

Söz konusu açıklamada “Hakim ve Savcılar hakkındaki inceleme ve soruşturmaların ne şekilde yapılacağı ve buna karar verecek yetkili mercilerin kimler olduğu kanunla açık bir şekilde belirlenmiş olup, Valiliğimizin bu çerçevede başlattığı herhangi bir inceleme bulunmamaktadır” vurgusu yapıldı.

https://yaziyor.org/2021/05/18/cumhuriyet-savicisi-eyup-akbulut-salgin-tedbirleri-hakkinda-sorusturma-baslatti/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir