Gündem

Ömer Faruk Gergerlioğlu: Zalimler yenilecek, biz kazanacağız

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Adalet Nöbeti’nin 8. gününde yayımladığı mesajda, “Zalimler yenilecek, biz kazanacağız” dedi.

Milletvekilliğinin düşürülmesi sonrası Meclis’te başladığı Adalet Nöbeti’ne HDP Genel Merkezi’nde devam eden Ömer Faruk Gergerlioğu’na HDP Milletvekili Hüda Kaya eşlik ediyor.

Abdest almak üzere lavaboya gittiği sırada Meclis’te gözaltına alınan ve nöbetini HDP Genel Merkezi’nde sürdürme kararı alan Gergerlioğlu, ziyaretçi kabulüne devam ediyor.

“Zalimler yenilecek, biz kazanacağız”

Nöbetinin 8. gününde “Herkese günaydın, rojbaş” diye başlayan bir mesaj yayımlayan Gergerlioğlu, yoğun bir ilgiyle karşılaştığını söyledi. Tüm engellemelere rağmen adalet nöbetini durduramayacaklarını söyleyen Gergerlioğlu, şöyle devam etti:

“Meclis’te bitirilmek istenen nöbet devam ediyor. Bizi durduramazlar, bizi bitiremezler. Adalet isteğimizi nihayetlendiremezler. Biz bu yola devam ediyoruz. Arkadaşlarımızın yoğun bir ilgisi var. Basından arkadaşlar, Türkiye’nin dört bir yanından gelen arkadaşlarımız, halkın her kesiminden destek var. Bizim moralimiz, çok iyi, çok iyi gidiyoruz. Onlar gidecek, zalimler yenilecek. Ve biz kazanacağız. Kamu vicdanı bize yapılanlara isyan ediyor. Çok güçlü tepki gösteriliyor. Herkese çok teşekkür ederim”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir