Son 24 SaatTüm Haberler

Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı: 5 gün boyunca etkili olacak

Meteoroloji verilerine göre ülke genelinde 5 gün boyunca sağanak yağış var. Ankara Valiliği, bugün ani sel ve baskın konusunda uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre yurt genelinde 5 gün boyunca sağanak yağış beklentisi var.

Yağışların bugün İç Anadolu’da, yarın ise Marmara, Trakya ve Karadeniz bölgelerinde etkili olacağı ifade ediliyor. Ankara Valiliği, bugün kentte ani sel ve baskın uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Göller yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul’un kuzey ilçeleri, Kırklareli kıyıları, Antalya’nın batı iç kesimleri, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan ve Iğdır çevreleri ile Ağrı’nın doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların öğle saatlerinden sonra Kütahya, Manisa’nın doğusu, Uşak, Afyon’un kuzey ve batısı, Eskişehir çevreleri, Ankara’nın il merkezi ile kuzey ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Ankara Valiliği ise gök gürültülü sağanak uyarısı yaparak ,”Ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” açıklamasını yaptı.

Yağışın yarın da Marmara ve Trakya’nın yanı sıra Karadeniz bölgesinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir