GündemSon 24 SaatSon DakikaTüm Haberler

Kasaplar Federasyonu: Küçükbaş da büyükbaş da kesiyoruz, hayvanları katletmiyoruz, katil değiliz

Ümit Özdağ’ın ÖSYM’yi “Kasaplar Odası”na benzeterek eleştirmesine Kasaplar Federasyonu’ndan tepki geldi. Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı ilginç bir iddiada bulundu: “Kesiyoruz” dediği hayvanlar için “Biz hayvanları katletmiyoruz. Katil de değiliz” dedi.

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ne (ÖSYM) ilişkin “Kasaplar, Kasaplar Odası’nda büyük ve küçükbaş kesimi ile ilgili organize oluyor. ÖSYM’yi Kasaplar Odası’na bağlayalım, çünkü ÖSYM de Türk gençlerinin geleceğini katlediyor” sözlerine tepki gösterdi.

Osman Yardımcı, DHA’ya yaptığı açıklamada kasaplar hakkında kullandığı cümleler nedeniyle Ümit Özdağ’ın özür dilemesini istedi. Özdağ’ın mesleklerini küçük düşüremeyeceğini belirten Yardımcı, “Esnaftan aldığımız tepki nedeniyle federasyon olarak Sayın Ümit Özdağ’a bizim üstümüzden kurban kesmemesini söylüyoruz. Esnafımızın bu üsluba karşı Ümit beyden geri dönüş, bunun bir yanlış anlaşılma olduğunu söylemesi beklentisi var” dedi.

Federasyona kayıtlı 40 bin esnafın bu sözlerden dolayı tepkili olduğunu belirten Yardımcı, “Biz küçükbaş da, büyükbaş da kesiyoruz. Biz hayvanları katletmiyoruz. Katil de değiliz. Onur ve gurur duyduğumuz mesleğimizi yapıyoruz. Kimse kasaplık üzerinden ne polemik ne siyaset yapsın. Sayın Özdağ’dan bu kelimelerin yanlış anlaşıldığını söylemesini ve esnafımızı ikna edecek açıklama yapmasını istiyorum. Ümit beyden esnafımızı rahatlatacak bir açıklama yapmasını istiyoruz. Ülke çapında tepki aldı bu kelimeler” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir