GündemManşet

Mehmet Ağar’dan açıklama

Mehmet Ağar’ın Bodrum Marina’daki görevine son verildiği iddialarına ilişkin açıklama yaptı, bilgisi olmadığını söyledi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yayınladığı videolarda adı geçen eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın, Bodrum Marina’daki görevine son verildiği iddia edildi. Ağar’ın, ameliyat olduktan sonra Bodrum’dan ayrıldığı ve İstanbul’da dinlenmeye çekildiği öğrenildi.

“Ne yaptılar bilmiyorum”

İddialara ilişkin ANKA Haber Ajansı’na konuşan Ağar, Bodrum Marina’daki görevinden alınıp alınmadığı ile ilgili soruya, şu yanıtı verdi:

“Zor bir ameliyat geçirdim, sağlığımı düşünüyorum. Yönetim Kurulu ne yaptı? Bilmiyorum zaten ayrılmak niyetindeydim. Ameliyat olduktan sonra İstanbul’daki evimde dinlenmeye çekildim. Benim Bodrum’da ne işim var? Hastaneden yeni çıktım evdeyim. Ben, bu olaylar başladığı anda Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan ayrılmak istediğimi ifade ettim. Onlar belki bu hastalık dolayısıyla bir jest yaptılar bana. Bugüne kadar bekletmişlerdir. Ama konular çıktığı anda ‘herkes rahatlasın’ diye bir dilekçe vermiştim, kapatsınlar diye konuyu. Yani ayrılmak istediğimi 10-15 gün evvel önce beyan etmiştim, ben. Ne yaptılar bilmiyorum. İşin doğrusu ilgilenecek vaktim de yok.”

‘Görevden alınma’ doğrulandı

Öte yandan, Mehmet Ağar’a yakın kaynaklar da Ağar’ın, Marina’daki görevinden alındığı bilgisini doğruladı. Şirketin, bugün, açıklama yapması bekleniyor.

https://yaziyor.org/2021/05/27/ikbal-eren-hayrettin-ereni-kaybeden-mehmet-agardir/
https://yaziyor.org/2021/05/24/mehmet-agar-tutuklansin-cagrisi-agar-ve-ekibi-turkiyeden-kacacaklar/
https://yaziyor.org/2021/05/23/mehmet-agar-18-cinayet-nedeniyle-yeniden-yargilanacak/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir