DünyaManşet - Yan

Hamas’tan İsrail açıklaması: Bombalamaya karşı bombalama

Hamas, abluka altındaki Gazze Şeridi’ndeki Filistin direniş gruplarına ilişkin açıklama yaptı. İsrail’e uyarılarda bulunulurken, “İsrail karşısında uygulanan bombalamaya karşı bombalama denkleminden geri adım atmayacağız” denildi.

Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum, yaptığı yazılı açıklamada, “Filistin direnişi, halkın korunmasının yanı sıra işgal güçlerinin ihlalleri, Kudüs halkı ve Mescid-i Aksa’da ibadet edenlerin aleyhinde işlediği suçlar, Gazze’deki sivilleri, çocukları ve direniş mevzilerini hedef alması karşısında güçlü ve doğrudan yanıt verilmesi sorumluluğunu üzerine aldı” ifadelerini kullandı.

“Direnişi kıramayınca saldırıları çocuklara kadar indirdi”

Berhum, İsrail’in kasıtlı olarak bombalı saldırılarla sivillerin evlerini hedef almasının, çocukları ve kadınları katletmesinin, vahşiliğinin ve suçlarının boyutunu gözler önüne serdiğini kaydetti.

“İşgal güçlerinin, halkı savunan ve çıkarlarını koruyan direnişin iradesini kıramayınca saldırıların boyutunu Gazze’deki çocuklara ve evlerine kadar indirdiğini” söyleyen Berhum, bu yolda katlanılacak fedakarlıklar ne olursa olsun saldırıları püskürtmeye devam edeceklerini ifade etti.

“Bombalamaya karşı bombalama”

“İsrail karşısında uygulanan bombalamaya karşı bombalama denkleminden geri adım atmayacağız” ifadesini kullanan Hamas Sözcüsü, İsrail’e daha fazla ileri gitmeme uyarısında bulundu.

https://yaziyor.org/2021/05/11/kemal-kilicdaroglu-israilin-yaptigi-katliamdir/
https://yaziyor.org/2021/05/10/kuduse-roket-saldirisi-israil-meclisi-bosaltildi-saldiriyi-hamas-ustlendi/
https://yaziyor.org/2021/05/10/meclisteki-5-parti-ortak-bildiriyle-israil-saldirisini-kinadi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir