ÇevreGündemManşet - Yan

CHP Milletvekili Bekaroğlu: Bakan bizi tehdit etti

Rize’nin İkizdere ilçesinde bulunan Mehmet Bekaroğlu yaptığı açıklamada, “Bakan dün geldi, bizi tehdit etti” ifadelerini kullandı.

Rize’nin İkizdere ilçesinde Cengiz İnşaat tarafından yapımına devam edilen taş ocağı çalışmaları, CHP milletvekilleri tarafından bir kez daha durduruldu. Şantiye alanına giden CHP milletvekilleri Seyit Torun, Mehmet Bekaroğlu ve Mustafa Tuncer, kapıda kendilerini almayan şirket yetkilileriyle yaşanan tartışmalar ardından alana girebildi. 

“Bakan dün geldi, bizi tehdit etti”

Mehmet Bekaroğlu, dün kente gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun “Dışarıdan gelenlere tavrımız böyle olmaz” sözleri nedeniyle böylesi bir gerginliğin yaşandığını ifade etti. Bekaroğlu, açıklamasının devamında Bakan tarafından tehdit edildiklerini belirterek şunları söyledi:

“Bakan dün geldi, bizi tehdit etti. Danışmanlarımızla içeri girip tespit yapmak istedik. Bize ‘Giremezsiniz. İş güvenliği açısından sıkıntılı’ denildi. Amaçları kesinlikle bizi engelleyip, provoke etmek. Söyledikleri sözlere gerekçe üretecekler. Zaten çevreyi savunanları, milletin hakkını savunanlara aynı şeyleri söylüyorlar. Gelmeye devam edeceğiz. Bugün tartıştık açtılar. Yarın dövecekler. ‘Tokat milletvekilinin ne işi var’ diyorlar. Bakan senin ne işin var burada. Saçmalıyorlar.”

İş makinelerini durdurdu

Daha sonra iş makinelerinin önüne geçen Mehmet Bekaroğlu çalışmaları durdurdu.

https://yaziyor.org/2021/05/11/bakan-ikizdere-halkina-sadece-3-dakika-ayirdi/
https://yaziyor.org/2021/05/11/turkiye-ormancilar-derneginden-ikizdere-aciklamasi/
https://yaziyor.org/2021/05/09/ikizderede-koylerin-icme-suyu-kaynaklari-kapatildi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir