GündemManşetTüm Haberler

Fatih Tezcan, ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade verdi

Yandaş Fatih Tezcan, istinaf mahkemesi üyelerini hedef gösterdiği suçlaması nedeniyle ifade verdi.

Yandaş Fatih Tezcan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda hakimleri hedef gösterdiği suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’na giderek ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade verdi.

Tezcan’ın ifadesinde, hakimleri hedef gösterme gibi bir niyetinin olmadığını, toplum gibi kendisinin de rahatsız olduğunu, hedef gösterme niyeti olsa açıkça yazabileceğini savunarak, suçlamaları reddettiği öğrenildi. Tezcan, ifadesinin ardından adliyeden ayrıldı.

Fatih Tezcan’ın söz konusu paylaşımı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 24 Mayıs’ta yaptığı açıklamada sosyal medyada ‘Fatih Tezcan’ kullanıcı ismiyle 23 Mayıs 2021’de “RT 5 Nisan 2021 tarihinde Mehmet Ağar ve diğer sanıkların beraat kararlarını bozan istinaf mahkemesi kararına ve heyetin isim listesine ulaştım. Heyet Başkanı hakim M.H.Y’yı ve üye hakimler A.S ve A.A’nın bağlantılarını araştırıyoruz. Bilgisi olanlar için İhbar Hattı: 0539862***” şeklinde bir paylaşım yapıldığı hatırlatılmıştı.

Açıklamada, bu paylaşım nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Tezcan hakkında 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’nun ‘terörle mücadelede görev almış kamu görevlilerinin hüviyetlerini açıklama, yayınlama veya kişileri hedef gösterme’ ve ‘yargı görevi yapanı, bilirkişiyi veya tanığı etkilemeye teşebbüs’ maddeleri uyarınca resen soruşturma başlatıldığı bildirilmişti.

Evinde arama yapılmıştı

Soruşturma kapsamında İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Tezcan’ın evinde arama yapmış, aramada dijital materyallere el konulmuştu.

Tıklayın: Yandaş Fatih Tezcan’ın evinde arama yapıldı

Tıklayın: Fatih Tezcan’dan Sedat Peker açıklaması: Korkmuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir