GündemManşet - Yan

Fahrettin Altun isim isim ‘darbe’ suçlamasında bulundu

Fahrettin Altun, Twitter hesabından muhalif siyasetçilerin isimlerini paylaşarak, “Hala darbe ümidi bekliyorlar” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 103 emekli amiral tarafından yayımlanan bildiriye destek verdiklerini öne sürdüğü CHP ve İYİ Partili siyasetçilerin isimlerini paylaştı, ‘darbe’ suçlamasında bulundu.

“Hala darbe ümidi bekliyorlar”

Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Hala bir yerlerden darbe ümidi bekliyorlar” derken, “Milletin iradesi sizin tüm hain planlarınızdan daha güçlüdür” ifadelerini kullandı.

Altun’un açıklaması şöyle:

“Ortak oldukları en önemli nokta Hakk’ın ve halkın karşısında olmak. Aziz milletimizden hiçbir zaman icazet alamadıkları için en ufak darbe söylentisine bile heyecanla el sallıyorlar. Hala darbelerden medet umuyorlar. Bir kere de millî iradeden ve demokrasiden yana olun! Türkiye, uzun yıllar boyunca darbe heveslisi bu zihniyetten çok çekti. Her fırsatta milletimizin iradesini silahların gölgesinde hapsetmeye çalıştılar. Milletimize uşakları gözüyle baktılar. Halâ bir yerlerden darbe ümidi bekliyorlar. Beyhude heveslerin peşine düşmeyin. Artık eski Türkiye yok. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 27 Nisan’da, 7 Şubat’ta, 17/25 Aralık’ta ve 15 Temmuz’da aziz milletimizle birlikte tüm vesayet odaklarını yıkarak inşa ettiği büyük ve güçlü Türkiye var. Milletin iradesi sizin tüm hain planlarınızdan daha güçlüdür.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir