Gündem

Kadıköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden amiraller bildirisine tepki!

Emekli amiraller tarafından yayımlanan bildiri AKP tarafından ‘darbe iması’ olarak yorumlanırken, konuya ilişkin ilginç tepkiler gelmeye devam ediyor.

103 emekli amiralin TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile ilgili sözlerinin sonrasında başlayan tartışmalar ile Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı’nın takke ve cübbe giydiği bir fotoğrafının basına yansımasına ilişkin kaleme aldığı ortak bildiri sonrası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bildiriyle ilgili soruşturma başlatmıştı.

Söz konusu bildiri AKP tarafından ‘darbe iması’ olarak değerlendirilirken, Emniyet ve Jandarma gibi pek çok kurum da AKP ile birlikte bildiriye tepki göstermiş ve bu kurumların açıklamaları tepkiye neden olmuştu.

Konuya ilişkin gelen tepkiler tartışılmaya devam ederken Kadıköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün resmi Twitter hesabından yapılan açıklama ile bildiriye tepki gösterilerek, “Biz buradayız! Devletimize, milletimize, demokrasiye ve hükümetimize sonuna kadar sadık ve bağlıyız.” mesajı paylaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir