GündemManşet - YanSağlık

Erdoğan ‘normalleşme’ için bayram sonrasını işaret etti

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan “Bayram sonrası kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz” dedi ve salgın boyunca herkese destek verildiğini öne sürdü.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda kısıtlamalara ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Salgın nedeniyle buruk bir bayram geçirildiğini söyleyen Erdoğan, “İnşallah güzel günler bizi bekliyor” derken, “Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda bu musibetten yıl bitmeden kurtulmayı umut ediyorduk ancak daha sonraki aylarda yeni dalgalar halinde tüm dünyayı etkisi altına alan salgının olumsuzluklarından kaçınılmaz olarak biz de etkilendik” diye konuştu.

“Bayram sonrası kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz”

Artan vaka yoğun bakım ve vefat sayıları karşısında sınırlamalara gitmek mecburiyetinde kaldıklarını söyleyen Erdoğan, “Ramazan ayını da büyük ölçüde sınırlaramaların gölgesinde geçirdik. Salgını kontrol altına almış olarak bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Her türlü yol ve yöntemi kullanacağız”

“Yakın çevremiz başta olmak üzere dünyanın tamamını etkileyen bu tehditle mücadelemizi kararlılıkla sürdürüeceğiz” diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Sağlık sistemimizi güçlü tutmanın yanında aşı başta olmak üzere salgın tehdidine karşı gereken her türlü yol ve yöntemi kullanacağız. Bunun zorlu ama arkası aydınlık bir imtihan olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz.”

“Her adımı atıyor her desteği veriyoruz”

Salgın tedbirlerinden olumsuz etkilenenlere destek sunulduğunu iddia eden Erdoğan, şunları söyledi:

“Salgın tedbirlerinden olumsuz etkilenen her kesime, sıkıntıya düşen her vatandaşımıza destek paketleriyle elimizi uzatıyoruz, üretimi istihdamı büyümeyi kalkınmayı destekleyecek her adımı atıyor her desteği veriyoruz. Buna rağmen sıkıntıya düşen geliri azalan işi bozulan vatandaşlarımız olduğunu biliyoruz. İnşallah onların sıkıntılarını da en kısa sürede yine biz gidereceğiz.”

“Bölgemizde yaşanan her hadise Türkiye’yi hedeflerinden uzaklaştırma niyeti”

Erdoğan mesajında şu ifadelere de yer verdi:

“Türkiye’yi yirmi yıl öncesinin siyasette ekonomide ve toplumsal yapıda kırılgan ülkesinden bugünkü bölgesinde ve dünyada söz sahibi ülkesi haline nasıl getirdiysek mevcut sıkıntıları da aynı şekilde çözeceğiz. Salgın sonrasında yeniden şekillenecek küresel siyasi ve ekonomik sistemde ülkemizin hak ettiği yeri almasını sağlamakta kararlıyız bunun için gece gündüz çalışıyoruz.

Bölgemizde yaşanan hemen her hadisenin gerisinde Türkiye’yi kazanımlarından mahrum bırakma hedeflerinden uzaklaştırma niyeti olduğu inkar edilemez bir gerçektir. Ülkemize karşı artık saklamaya bile gerek görmedikleri kinlerini kusanları ve onların senaryolarına gönüllü figüranlık yapanları milletimizin irfanına havale ediyoruz.”

https://yaziyor.org/2021/05/11/salgin-doneminde-iscilere-114-milyar-tl-patronlara-226-milyar-tl-destek-verildi/
https://yaziyor.org/2021/05/10/konyadan-tam-kapanma-manzaralari/
https://yaziyor.org/2021/05/10/izmirde-tam-kapanma-cezalari-34-milyon-tlyi-asti/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir