GündemKadınManşet - Yan

Mehmet Ağar ve Tolga Ağar hakkında ‘kasten öldürme’ iddiasıyla suç duyurusu

Mehmet Ağar ve AKP Elazığ Milletvekili oğlu Tolga Ağar hakkında Yeldana Kaharman’ı ‘kasten öldürme’ suçlamasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

Elazığ’da yerel bir televizyon kanalında sunuculuk yaparken hayatını kaybeden ve intihar ettiği açıklanan Kazakistan uyruklu Yeldana Kaharman için Mehmet Ağar ve oğlu AKP Milletvekili Tolga Ağar hakkında Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

28 Mart 2019’da oturduğu evde ölü bulunan Kaharman’ın ölümü hakkında bir video yayımlayan organize suç örgütü lideri Sedat Peker, olayda Ağarların sorumluluğu bulunduğu iddiasını yeniden gündeme getirmişti. İddia üzerine Tolga Ağar bir açıklama yapmış ve hukuki sürecin tamamlandığını söylemişti.

‘Kasten öldürme’ suçlaması

HKP avukatları, Mehmet Ağar ve Tolga Ağar hakkında ‘Kasten Öldürme’, ‘Suç Delillerini Yok Etme, Gizleme veya Değiştirme’ ve ‘Suça Yardım Etme’ suçlarını işledikleri iddiasıyla Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

HKP avukatları tarafından verilen dilekçede, Sedat Peker, Mehmet Ağar ve Tolga Ağar’ın suç örgütleriyle bağlantılı olduğu iddia edilerek, “Amacı ne olursa olsun, çeşitli bilgilere sahip olma pozisyonu ve hatta eylemlerine iştirak etmiş olma potansiyeli taşımaktadır. Bu nedenle beyanları hukuken kayda alınması gereken verilerdir. En azından ‘muhtemel delil’ düzeyi görülmeli, anlatımlarındaki bütünlük, irtibat ve bilgilerdeki somutluk görüldüğünde, soruşturma yürütmek için yeterli ve kuvvetli şüpheye delalet ettiği düşünülmelidir” denildi.

Otopsi raporundan detaylar

Dilekçede, Kaharman’a ait otopsi raporundan Gazeteci Baransel Ağca’nın sosyal medyadan paylaştığı bölümler aktarılarak, “Yeldana Kaharman’ın öldükten sonra asıldığını ve ölümün bir intihar olmadığını desteklemektedir” ifadelerine yer verildi.

‘Sedat Peker’in ifadesi alınsın’ talebi

Dilekçede, Mehmet ve Tolga Ağar’ın ifadelerinin alınması, Sedat Peker’in ayrıntılı ifadesinin alınması, karartılan/değiştirilen otopsi raporunun sorumlularının araştırılması, Mehmet ve Tolga Ağar’ın ve Yeldana Kaharman’ın 27.03.2019-28.03.2019 tarihlerindeki HTS kayıtlarının incelemesi, 27.03.2019’da Pertek Jandarma Karakolunda görevli memurların dinlenmesi talep edildi. Dilekçede, “Ancak bu şekilde Yeldana Kaharman’ın ölümüyle ilgili çelişkiler giderilerek maddi gerçek ortaya çıkarılacaktır” denildi.

https://yaziyor.org/2021/05/11/yeldana-kaharmanin-otopsi-raporunu-yayimlayan-gazeteci-hakkinda-sorusturma/
https://yaziyor.org/2021/05/10/sedat-pekere-yanit-mit-polis-himayesinde-mafyacilik-oynamanin-omru-bu-kadar/
https://yaziyor.org/2021/05/10/suleyman-soyludan-kilicdarogluna-sedat-peker-cevabi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir