KadınManşet - Yan

Emniyet harekete geçti: Twitter’da 12 Nisan tagi altında tecavüz şakası yapıp kadınları tehdit edenlere soruşturma başlatıldı

Sabah saatlerinde Twitter’da kadınlara yönelik şiddet ve cinsel saldırı tehditleri içeren paylaşımlara dair Emniyet Genel Müdürlüğü soruşturma başlattı.

Türkiye’de kadınlara yönelik şiddet, cinayet haberleri her gün kamuoyuna yansırken, bu sabah saatlerinde de Twitter’da 12 Nisan etiketi ile organize saldırılar gerçekleştirildi.

Sabah saatlerinde ’12Nisan’ etiketiyle; kadınlara yönelik tecavüz ve şiddet tehdidi paylaşımlar yapıldı. Söz konusu paylaşımlar kadınlar tarafından büyük bir tepkiyle karşılanırken, Emniyet tarafından da açıklama yapıldı.

“Suç işleyen hesaplar tespit edilmiştir”

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, sosyal medya ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütmektedir.” denilirken, şu ifadeler kullanıldı:

“12.04.2021 tarihinde sosyal medya platformları üzerinden #12Nisan etiketi adı altında paylaşımlar yapılmaktadır. Bu paylaşımlar içerikleri itibariyle sosyal medya terörüdür. Bu tür paylaşımlara asla müsaade edilmeyecektir. Bu etiket adı altında suç işleyen hesaplar tespit edilerek gerekli soruşturmalar başlatılmıştır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir