DünyaSon 24 SaatSon DakikaTüm Haberler

Donald Trump’ın Florida’daki evinde FBI ajanları tarafından arama yapıldı

FBI, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Florida’daki evinde ABD Başkanı olduğu dönem Beyaz Saray’dan gizli belge çıkardığı iddiaları nedeniyle arama yaptı.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Florida’da bulunan Mar-A-Lago malikanesinin dün Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ajanları tarafından arandığını duyurdu.

Trump: Daha önce hiçbir ABD Başkanının başına böyle bir şey gelmedi

Trump, yazılı açıklamasında, “Florida, Palm Beach’teki güzel evim Mar-A-Lago şu anda kuşatma altında, büyük bir FBI ajanı grubu tarafından baskın yapılıp işgal edildi, bu milletimiz için karanlık bir zamandır. Daha önce hiçbir ABD Başkanının başına böyle bir şey gelmedi.” ifadelerini paylaştı.

Trump, FBI ajanlarının mülkünde bulunan bir kasayı kırdığını iddia etti.

“İlgili devlet kurumlarıyla yapılan çalışma ve iş birliğinden sonra evime yapılan bu habersiz baskın gerekli veya uygun değildir.” dedi.

Associated Press, konudan bilgisi bulunan kişilere dayandırdığı haberinde, FBI aramasının, Trump’ın Beyaz Saray’daki görevi sırasında Florida’daki ikametgahına gizli kayıtları alıp almadığına ilişkin bir soruşturmayla ilgili olduğunu belirtti.

Federal yasaların, gizli devlet belgelerinin yasalarca belirlenmiş yetkili yerlerden dışarı çıkarılmasını yasakladığı bilgisi paylaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir