PolitikaSon 24 SaatSon DakikaTüm Haberler

İddia: Erdoğan, Beşar Esad ile görüşebilir

Türkiye gazetesi, Erdoğan’ın Beşar Esad ile telefonda görüşebileceğini iddia etti. İddiaya göre bu teklif Soçi zirvesinde Rusya Devlet Başkanı Putin’den geldi.

İktidara yakınlığıyla bilinen Türkiye Gazetesi Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirebileceğini iddia etti.

Öneri Putin’den

Geçtiğimiz günlerde Soçi’ye giden Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Suriye’ye ilişkin fikir alışverişi yapmıştı. Dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Putin’in Suriye sınırındaki operasyonlara ilişkin kendisine “Mümkün olduğunca bunları, rejimle birlikte çözme yolunu tercih ederseniz çok daha isabetli olur” önerisi getirdiğini söylemişti.

Görüşme telefonla olacak

Bu gelişmelerin ardından iktidara yakınlığıyla bilinen Türkiye Gazetesi, Erdoğan ile Esad’ın görüşebileceğini öne sürdü.

Habere göre Ankara bu görüşme için “Henüz erken” değerlendirmesinde bulundu. Ancak olası bir Erdoğan-Esad görüşmesinin bir telefon düzeyinde gerçekleşebileceği kaydedildi.

Türkiye ve Suriye arasındaki görüşme trafiğinde bölgeyi iyi tanıyan uzmanlardan bir komisyon kurma safhasına geçildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir