GündemPolitikaSon 24 Saat

Demirtaş’tan erken seçim çağrısı: Unutmayın! Sizi perişan eden Covid-19 değil, AKP-128’dir

HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Unutmayın! Sizi perişan eden Covid-19 değil, AKP-128’dir” sözleriyle iktidarı eleştirdi, erken seçim çağrısı yaptı.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla AKP iktidarının politikalarını eleştirdi.

Artan yoksulluğa ve buna  bağlı olarak yaşanan intihar olaylarına değinen Demirtaş, iktidarı eleştirdi. Erken seçim çağrısında da bulunan Demirtaş, şu ifadeleri kullandı:

Merhabalar, nasılsınız? Yoksulluktan intihar noktasına gelmiş olan halkı düşündükçe hapishane yemeği bile boğazıma diziliyor. Lüks saraylarda 3-5 maaşla zevk ve sefa içinde yaşayanlar hiç mi utanmıyorlar?

Unutmayın! Sizi perişan eden Covid-19 değil, AKP-128’dir.

‘Bu yüzden yoksulsunuz, işsizsiniz güzel kardeşlerim’Yolsuzluk demek devletten bir miktar çalmaktır. Bunların yaptığına yolsuzluk demek yetersiz kalır. Çünkü devleti komple çaldılar. Bu yüzden yoksulsunuz, işsizsiniz ve yardım alamıyorsunuz güzel kardeşlerim.

‘Hiçbirimiz bunu hak etmiyoruz’


Hiçbirimiz bunu hak etmiyoruz. Merak etmeyin, el ele vereceğiz, hep birlikte düzlüğe çıkacağız. Bu mafya düzeninden bir an önce kurtulmak için her yerde yüksek sesle erken seçim isteyin. Örgütlenin ve umutlu olun. Kazanacağız, içiniz rahat olsun. Selamlar, sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir