Tüm Haberler

Gazze’ye saldırılar devam ediyor: 122 ölü, 900 yaralı

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları devam ederken hayatını kaybedenlerin sayısı 122’ye, yaralı sayısının ise 900’e yükseldiği açıklandı.

İsrail ordusu abluka altındaki Gazze Şeridi’nin kuzey kesimine kara, hava ve denizden yoğun şekilde saldırı düzenledi. Gazze’nin kuzey kesiminin doğu ve batı bölgelerinde bulunan farklı hedefler İsrail güçlerince top atışlarının yanı sıra hava ve denizden de eş zamanlı olarak yoğun biçimde bombalandı.

Saldırılar nedeniyle kentin kuzeyinde elektrik kesintileri yaşanırken, İsrail ordusunun bombaladığı bölgelerden alevlerin yükseldiği görüldü. Söz konusu bölgelere ambulans ve sivil savunma ekipleri sevk edildi.

Hamas’tan roket atışları

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları da Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki İsrail’in Kiryat Malahi beldesine roket atışları yaptı.

122 ölü, 900 yaralı

Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Gazze Şeridi’nde 10 Mayıs’tan bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 122’ye yükseldi. Bakanlığın açıklamasında saldırılarda yaşamını yitirenlerin 31’inin çocuk, 20’sinin kadın olduğu belirtildi. Yaralı sayısının 900’e ulaştığı ifade edildi.

https://yaziyor.org/2021/05/14/tam-kapanmada-bugun-fatih-camisinde-lebaleb-cenaze-namazi/
https://yaziyor.org/2021/05/13/huda-kayadan-gazze-saldirilarina-7-haziran-benzetmesi/
https://yaziyor.org/2021/05/12/trumptan-gazzede-yasananlara-iliskin-aciklama/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir