KadınManşet - YanSon 24 SaatYaşam

‘Biz devletiz’ deyip, bir kadını tecavüz ve ölümle tehdit etti

Youtube üzerinden yemek tarifleri veren Sibel Yıldız adlı kadını Ferhat Korkmaz adlı erkek tarafından ölüm ve tecavüzle tehdit edildiğini açıklayıp, destek istedi. Ferhat Korkmaz’a ait videoda ise Korkmaz’ın tehditleri ve “biz devletiz” dediği görülüyor.

Sibel Yıldız, Ferhat Korkmaz tarafından sosyal medyadan tecavüz ve ölümle tehdit edildiğini açıklayarak, Korkmaz’ın tutuklanmasını istedi. Youtube’de yemek tarifleri yayınlayan bir kanalın yöneticisi olan Yıldız, paylaşımında Serkan Bucak olarak tanıtan, gerçek adı Ferhat Korkmaz olan kişi tarafından hakarete uğradığını, ölümle ve tecavüzle tehdit edildiğini söyledi.   

Tehdit videosunu paylaştı

Yıldız, Ferhat Korkmaz’ın sanal medyadan canlı yayın yaparak kendisini ölüm ve tecavüz ile tehdit ettiği videoları paylaştı. Yıldız, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Biz Youtube üzerinden yemek tarifleri yapan bir kanalız. Videosunu paylaştığımız şahıs kanalımıza bulaşmış. Bize ve kanalımıza gelen kişilere onlarca yayın yaparak hakaret ve tehdit savurmuştur. Amacı nedir bilmiyoruz. Aylardır silahını göstererek bizi ölümle tehdit ediyor. Korkuyoruz, sokağa çıkamıyoruz. Sesimizi lütfen duyurun.”

Suç duyurusunda bulundular

Yıldız tarafından paylaşılan Ferhat Korkmaz’a ait videolarda sık sık Bucak ailesinin adını kullanması ve “Biz devletiz” demesi dikkat çekti. Videoların sanal medyada yayınlanmasının ardından açılan bir çok kullanıcı #FerhatKorkmazTutuklansın hastagıyla paylaşımda bulundu. Korkmaz’ın tutuklanmasını isteyen sanal medya kullanıcıları, “Sibel Yıldız yalnız değildir” paylaşımları yaptı.  

Yıldız’ın avukatı Ferdi Yamar da, Ferhat Korkmaz hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir