Bilim ve TeknolojiDünyaManşet - Yan

BioNTech, Singapur’da aşı üretim tesisi kuruyor

BioNTech tarafından yapılan açıklamada Singapur’da aşı üretim tesisi kurulacağı belirtildi.

Biyoteknoloji firması BioNTech’in, Singapur’da mRNA teknolojisine dayanan aşıları için bölgesel bir merkez ve yeni bir üretim tesisi kurmayı planladığı açıklandı. Singapur tesisi, şirketin Avrupa dışındaki ilk mRNA üretim tesisi olacak.

2023’e kadar faaliyete geçecek

BioNTech’ten yapılan açıklamada, Güneydoğu Asya için bölgesel merkez olacak Singapur ofisinin 2021’de açılmasının ve 2023’e kadar faaliyete geçmesinin planladığı belirtildi. Şirketin üretim ağını genişletmek için çalışmalar yaptığına yer verilen açıklamada, Singapur’daki üretim tesisinin yaklaşık 80 kişilik istihdam sağlayacağı ifade edildi.

Singapur’dan destek

BioNTech’in açıklamasında ayrıca, şirketin Güneydoğu Asya’da üretime başlamasının Singapur Ekonomik Kalkınma Kurulu (EDB) tarafından desteklendiğine vurgu yapılarak, bunun gelecekteki salgın tehditlerine karşı hızlı yanıt verme olanağı sağlayacağı belirtildi.

Uğur Şahin’den açıklama

Açıklamada görüşlerine yer verilen BioNTech CEO’su ve kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, Singapur’un mükemmel bir iş ortamı sunduğunu belirterek, “Üretim ağımızda birden fazla noktamızın olması, küresel ayak izimizi artırmada ve yeteneklerimizi geliştirmede önemli bir stratejik adımdır. Planlanan mRNA üretim tesisiyle, genel ağ kapasitemizi artıracak ve mRNA aşılarımız ile tedavilerimizi dünyanın dört bir yanındaki insanlara üretme ve sunma yeteneğimizi genişleteceğiz” ifadesini kullandı.

https://yaziyor.org/2021/05/05/ugur-sahin-ve-ozlem-tureciden-yeni-aciklamalar/
https://yaziyor.org/2021/05/04/ugur-sahin-covid-19-asisinin-yeni-bir-versiyonunun-gelistirildigini-acikladi/
https://yaziyor.org/2021/04/30/ugur-sahin-asida-patent-hakki-kaldirilsin-cagrisina-yanit-verdi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir