GündemManşet - Yan

AKP’li isimden sağlık çalışanına şiddet

Gri pasaportla insan kaçakçılığı iddialarıyla ünlenen YeşilYurt Belediyesi’nin AKP’li meclis üyesinin, bir sağlık çalışanını darp ettiği öne sürüldü.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan 74 yaşındaki Hori Dinçer, ilk müdahalenin ardından hastanenin Koroner Yoğun Bakım Servisi’ne yatırıldı. 21 Nisan’da hastaneye kaldırılıp tedavi altına alınan Dinçer, sekiz gün sonra vefat etti.

Vefat haberi üzerine Dinçer’in yakınları, yoğun bakımda görev yapan Göğüs Cerrahı Doç. Dr. Özgür Kantarcıoğlu’nu ve diğer sağlık çalışanlarını darp etti.

“Yeşilyurt Belediyesi Kurtlar Vadisi’ne dönmüş durumda”

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, doktor ve sağlık çalışanlarını darp edenler arasında Yeşilyurt Belediyesi’nin AKP’li Meclis Üyesi Mehmet Mirza Dinçer’in de bulunduğunu söyleyerek, “Meclis üyesi hakkında işlem yapılmalı” dedi.

Yeşilyurt Belediyesi’ni eleştiren Kiraz, “Belediyede skandallar bitmek bilmiyor. Daha önce insan kaçakçılığı ile gündeme geldiler, şimdi de sağlıkçıya şiddete başvuruyorlar. Belediye meclis üyesi, doktoru ve sağlıkçıyı darp ediyor. Yeşilyurt Belediyesi ‘Kurtlar Vadisi’ne dönmüş durumda. Bu belediye bizi, hem ülkeye hem de dünyaya rezil edebildiği kadar ediyor. Sağlıkta şiddet kabul edilemez. Sağlık çalışanlarımıza geçmiş olsun diyor ve şiddet uygulayan meclis üyesi hakkında işlem yapılmasını istiyoruz.”

İl Sağlık Müdürü kınadı

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli de sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınayarak, “Yaşadığımız pandemi döneminde bile kendi canından çok hastasının sağlığını düşünen sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin kabul edilebilir hiçbir açıklaması olamaz” diye konuştu. Bentli, halkı sağlık çalışanlarına karşı daha duyarlı olmaya davet etti.

https://yaziyor.org/2021/04/21/hdpden-soyluya-almanyaya-giden-110-kisiden-kaci-dondu/
https://yaziyor.org/2021/04/25/akpli-yesilyurt-belediyesinde-bir-skandal-daha/
https://yaziyor.org/2021/04/25/gri-pasaportla-insan-kacakciligi-arastirilsin-onerisi-bir-kez-daha-reddedildi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir