GündemManşetSağlık

Özgür Demirtaş çözümü buldu! Aşıyı parası olan olsun

Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın aşı konusundaki çözüm önerisi sosyal medyada tartışmaya neden oldu.

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, koronavirüs aşısının ücretsiz getirilemeyeceği senaryoda özel şirketlere izin çıkması gerektiğini savundu.

T24’ün aktardığına göre Demirtaş, sosyal medyadan gelen tepkiler sonrasında ise “Tane tane anlatayım” diyerek, “Elbette sosyal devlet kuralları gereği devlet herkese bu aşıyı ücretsiz yapabilmeli. Ama bunun olamadığı durumda bunun olabilmesini sağlayacak çözüme karşı olmak, akla mantığa uygun değil” ifadelerini kullandı.

Yazar Sema Kaygusuz da Demirtaş’ın bazı açıklamalarını Twitter hesabından alıntılayarak, “Ekonomistken muhalif değilsen vatandaşken hiç olamıyorsun. Pazarı öne sürersen kimler kesin aşısız kalacak? Bugün 1 Mayıs’tı ya hani” dedi.

Prof. Dr. Yalçın Karatepe de tartışamalara ilişkin olarak, “Madem aşıyı parası olan hemen alabiliyor, “devlet neden alamıyor” diye sormak, iktidarın sorumluluğunu hatırlatıp hesap sormak gerekmez mi?” yorumunu yaptı. Yazar Ümit Kıvanç da, tartışmaya, “Yapmayın; o aşı hakkımız, kıçtan ısıtmalı makam arabası alacaklarına bize aşı getirsinler” yorumuyla katıldı.

Ne demişti?

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, tepkilere neden olan tweetinde “Eğer ücretsiz getirilemeyecekse, özel şirketlere izin çıksın ve aşımızı alalım. Yaz öncesi aşı vurulmak istiyoruz. 45 yaş altı ne zaman aşı olacak?” ifadelerini kullanırken, gelen tepkiler sonrası sosyal medyadan bir dizi açıklama daha yaptı.

https://yaziyor.org/2021/04/28/yandastan-al-haberi-parayla-asi-hazirligi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir