GündemManşet - Yan

Erdoğan: 1 Mayıs’ı biz ilan ettik

Erdoğan, katıldığı iftar programında “Başbakanlığım döneminde Emek ve Dayanışma günü olarak 1 Mayıs’ı biz ilan ettik” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul Tuzla’da bir fabrikada işçilerle katıldığı iftar programı sonrası açıklamalarda bulundu.

1 Mayıs’a ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Başbakanlığım döneminde Emek ve Dayanışma günü olarak 1 Mayıs’ı biz ilan ettik. Bu bizim işçi kardeşlerimizle, emekçi kardeşlerimizle olan dayanışmamızın en büyük ispatıdır” dedi ve şöyle devam etti:

“Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:Ama bunu lafını yapıp maalesef bunu farklı eylemlere dönüştüren, yine bugün de olduğu gibi bazı aşırı terörist gruplar, bu güzel günü anlamsız hale getirmenin gayreti içerisine giriyorlar.

Ne yazık ki bu sadece tabii Türkiye’de değil, işte bugün Paris’in sokakları ne hale geldi görüyorsunuz. Lafa geldiğinde Paris’i yönetenler de orada yaşayanlar da bu olayları çok çok farklı olarak anlatırken, işte bugün Paris’te bütün mağazaların cam, çerçeve her taraf yakıldı, yıkıldı. Bunu aynı şekilde bizde de yapıyorlardı ama şimdi artık fırsat yok ve fırsat da zaten vermeyeceğiz. Yani işçinin o kutsal alın terini sömürmek isteyenlere ülkemizde fırsat vermeyeceğiz. Biz barışın egemen olduğu bir günü kalkıp da bu hale dönüştürmeye tevessül edenlere fırsat vermeyeceğiz. Çünkü bugünü işçinin adeta bayramı olarak kutlamak istiyoruz.

Hamdolsun son aldığım bilgilere göre de Türkiye genelinde herhangi bir ağır sayılabilecek yani yaralama, vesaire gibi bir olay bugün cereyan etmedi. Temennimiz odur ki bugünümüzü aynı şekilde devam ettirelim ve bayrama da bu şekilde kavuşalım. Tüm işçi kardeşlerimin, Emek Bayramı diyeceğim, kutlu olsun, nice bugünlere Allah bizleri kavuştursun.”

https://yaziyor.org/2021/04/28/akpli-yillarda-emegin-durumu-olum-sayisi-2-bin-427ye-yukseldi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir