Gündem

AKP, ‘Pudracı Kürşat’a da asgari ücret veriyormuş!

Uyuşturucu kullanırken çekilen görüntüleri ortaya çıkan AKP’li Kürşat Ayvatoğlu, sorugusu sırasında AKP Genel Merkezi’nde aylık 3 bin lira karşılığında çalıştığını söyledi.

Lüks araç içerisinde uyuşturucu kullandığı ana ilişkin görüntüleri ortaya çıkan ve gelen tepkiler üzerine gözaltına alınan AKP Genel Merkezi çalışanı Kürşat Ayvatoğlu’nun, ifadesi sırasında AKP’den 3 bin lira maaş aldığını söylediği öğrenildi.

T24’te yer alan habere göre, Ankara Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi’nde verdiği ifadede ‘gelir getirici herhangi bir gelirinin olup olmadığı ve geçimini nasıl sağladığı’ sorularını yanıtlayan Ayvatoğlu’nun, AKP’deki görevinden aylık 3 bin lira, otomobil alım satım işleri ile de aylık 30 bin lira geliri olduğunu söylediği belirtildi.

Ayvatoğlu, 2016’da babasının vefat etmesinden sonra annesi ve ablası ile birlikte yaşadığını belirtirken, annesi ile ablasının herhangi bir işinin olmadığını ancak gerek babasından kalan emekli maaşı, gerekse Kastamonu’daki iki dairenin kirası olarak 8 bin lira gelir daha olduğunu anlattı.

Verdiği bilgiler sonrasında aylık gelirinin onda biri karşılığında şüpheli Ayvatoğlu’nun neden AKP Genel Merkezi’nde maaşlı personel olarak görev yaptığı soru işaretlerine neden oldu.

Evinde sentetik hap bulundu

Hakkındaki adli soruşturmada önce serbest bırakılan ancak sonrasında ortaya çıkan yeni deliller çerçevesinde ikinci kez gözaltına alınan Ayvatoğlu’nun evinde yapılan aramada Lyrica adlı sentetik hap bulundu.

Aynı zamanda uyuşturucu madde olarak da tanımlanan söz konusu ilaç hakkında Ayvatoğlu, iki yıl önce arkadaşı Y.M.’nin de evde olduğu sırada şiddetli başının ağrıdığını ve Y.M.’nin söz konusu ilacı verdiğini iddia etti. Bilmediği ilaç olması nedeniyle hapı kullanmadığını anlatan Ayvatoğlu’nun , ‘ilacın uyuşturucu hap olduğunu bilmiyordum’ dediği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir