Gündem

Uyuşturucu kullandığını itiraf eden Kürşat Ayvatoğlu hakkında karar verildi

Eski AKP Genel Merkezi çalışanı Kürşat Ayvatoğlu, ikinci kez gözaltına alınması sonrasında uyuşturucu kullandığını itiraf etti, hakkında ev hapsi kararı verildi.

Lüks aracında kokain kullandığı görüntülenen, savcılık sorgusunda ise şaka amaçlı ‘pudra şekeri’ kullandığı yönünde savunma yapan AKP Genel Merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu, ikinci kez gözaltına alınması sonrası verdiği ifadede ‘kokain kullandığını’ itiraf etti. Savcı, Ayvatoğlu’nun aralarında bulunduğu 6 şüpheliyi tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk etti. Hakimlik, 5 şüpheliyi serbest bırakırken, Ayvatoğlu’na konutu terk etmeme şartıyla adli kontrol kararı verildi.

İkinci kez gözaltına alınan Kürşat Ayvatoğlu ile birlikte toplam 6 şüpheli akşam saatlerinde Ankara Adliyesi’ne sevk edilmişti. Şüphelilerden üçünün Ayvatoğlu ile birlikte araçta bulunan kişiler olduğu, kalan ikisinin ise Ayvatoğlu’na kokaini temin eden şüpheliler olduğu öğrenildi.

İtiraf etti, satan kişinin adını verdi

Alınan bilgiye göre, Ayvatoğlu’nun ikinci kez gözaltına alındıktan sonra verdiği ifadede, bu kez görüntülerdeki maddenin kokain olduğunu itiraf ettiği belirtildi. Ayvatoğlu’nun ifadesinde kendisine kokaini satan kişinin de ismini verdiği kaydedildi. Bu şüpheli ifade üzerine gözaltına alındı.

Alican Uludağ’ın Ankara Gazetecisi’nde yer alan haberine göre, soruşturma savcısı, ifadeler sonrası, 6 şüpheliyi tutuklama talebi ile nöbetçi sulh ceza hâkimliğine sevk etti. Ayvatoğlu’nun TCK’nın 188. maddesinin 3. Fıkrasında yer alan uyuşturucu ticareti ile suçlandığı, görüntüleri çeken kişinin ise uyuşturucu kullanmayı özendirmek ile suçlandığı belirtildi.

Ankara 1. Sulh Ceza Hâkimliği, Kürşat Ayvatoğlu’nun konutu terk etmeme şartıyla adli kontrol altına alınmasına  karar verdi. Diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir