Gündem

Urfa Adliyesi önünde ‘adalet’ arayan Şenyaşar ailesi gözaltına alındı

2018 genel seçimleri öncesinde AKP’li vekilin korumaları tarafından eşği ve iki oğlu öldürülen Emine Şenyaşar, oğlu ile birlikte gözaltına alındı.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 24 Haziran 2018 genel seçimleri öncesi AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının iş yeri ve hastane saldırılarında eşini ve 2 oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, Urfa Adliyesi önünde ‘adalet’ talebiyle başlattıkları oturma eyleminin 22’nci gününde de gözaltına alındı. 

“Bizi değil katilleri gözaltına alın”

Anne Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, sabah saatlerinde geldikleri Urfa Adliyesi önünde eylemlerine devam ettikleri sırada, herhangi bir gerekçe gösterilmeden gözaltına alındı. Polisler, yanlarına geldikleri aileyi zor kullanarak oturdukları yerden kaldırıp gözaltına aldı. 

Anne Şenyaşar, gözaltına alındığı sırada “Bizi değil, katilleri gözaltına alın” diyerek tepki gösterdi. 

İlk gözaltı değil

Aile 9 Mart’tan bu yana sürdürdüğü eylemde, Emine Şenyaşar 15 Mart’ta ‘Kamu görevlisin hakaret’ gerekçesiyle, 25 Mart tarihinde Emine ve Ferit Şenyaşar birlikte ‘Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet’ gerekçesiyle gözaltına alındı. Ferit Şenyaşar ise AKP’li Yıldız’ın kardeşi Süleyman Yıldız’ın şikayeti üzerine Suruç İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde dün ifade vermişti. 

“Başsavcı her sabah önümüzden geçiyor ama bizi görmüyor

Şenyaşar ailesi, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Adalet mücadelemiz adalet sarayında 22’nci günde devam ediyor. Başsavcı her sabah önümüzden geçiyor. Bize bakıyor ama bizi görmüyor. Her ne kadar Başsavcı, Adalet Bakanı bizi görmese de; adalet çığlığımıza Türkiye’nin her ilinden ve Avrupa ülkelerinden destek gelmeye devam ediyor” açıklaması yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir