GündemManşet - YanPolitika

Ümit Özdağ’ın Garo Paylan’ı tehdit ettiği mesajlar kaldırıldı

Irkçı kimliğiyle bilinen Ümit Özdağ’ın Garo Paylan’ı tehdit ettiği mesajlar Twitter tarafından kaldırıldı.

Prof. Dr. Yaman Akdeniz, Twitter’ın İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ı hedef alarak ırkçı tehditlerde bulunduğu paylaşımını ‘kurallarına aykırı bulduğu’ gerekçesiyle kaldırdığını duyurdu.

Garo Paylan’ın mesajı

Garo Paylan, 24 Nisan’ın yıl dönümü dolayısıyla sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “106 yıl sonra, Soykırımın mimarı Talat Paşa isimli caddelerde yürüyoruz. Talat Paşa isimli okullarda çocuklarımızı okutuyoruz. Almanya’da bugün Hitler isimli caddeler olsaydı, Hitler isimli okullarda çocuklar okusaydı nasıl bir Almanya olacaksa, öyle bir Türkiye’de yaşıyoruz” demişti. Paylan açıklamasının devamında “106 yıldır Ermeni Soykırımı inkâr edildiği için, bu mesele başka meclislerin, başka devlet başkanlarının konusu olmaya devam etmektedir. Ermeni halkının acısını, ait olduğu topraklara, bu topraklara, Türkiye’ye taşımalıyız” yazmıştı.

Irkçı Milletvekili Ümit Özdağ’ın tehditleri

Ümit Özdağ ise bu paylaşımlar üzerinden Garo Paylan’ı hedef alarak açıkça tehdit etmiş ve “Terbiyesiz tahrikçi adam. Çok memnun değilsen çek git cehennemin dibine. Talat Paşa vatansever Ermenileri değil senin gibi arkadan vuranları sürdü. Sen de zamanı gelince bir Talat Paşa deneyimi yaşayacaksın ve yaşamalısın” ifadelerini kullanmıştı.

Özdağ’ın söz konusu tartışma yaratan paylaşımı yapılan şikâyetler sonucu Twitter tarafından incelemeye alındı ve ardından kaldırıldı.

Şikayetler sonuç verdi

Yaman Akdeniz, Twitter kararını kendi hesabından, “Milletvekili Ümit Özdağ’ın Milletvekili Garo Paylan’a Talat Paşa göndermeli yazdığı tehdit tweetini, Twitter şikayetler sonrasında kendi kurallarına aykırı buldu ve Özdağ’ın tweetini sildirdi” diyerek duyurdu.

https://yaziyor.org/2021/04/28/garo-paylandan-umit-ozdag-hakkinda-suc-duyurusu/
https://yaziyor.org/2021/04/27/ihd-umit-ozdag-hakkinda-suc-duyurusunda-bulundu/
https://yaziyor.org/2021/04/13/multecileri-hedef-gosteren-umit-ozdag-hakkinda-suc-duyurusu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir