GündemManşet - YanPolitika

Peker’den Soylu’ya: Berat Bey’e sen beni düşman etmedin mi?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında iddialarda bulunurken, “Berat Bey’e sen beni düşman etmedin mi?” ve “Benim koruma polisimi sen vermedin mi?” diyerek seslendi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, YouTube üzerinden yaptığı yayınlara devam ediyor. Yayınladığı videolar ile bir süredir siyasetin gündemini belirleyen Peker, yaptığı son yayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında çeşitli iddialarda bulundu.

Türkiye’de olduğu dönemde Süleyman Soylu’nun görevlendirdiği polisler tarafından korunduğunu söyleyen Peker, Soylu’nun yönlendirmeleriyle eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a düşman olduğunu belirterek “Namus sahibiysen konuş ya, Berat Bey’e sen beni düşman etmedin mi?” ifadelerini kullandı.

“Ben size Mesih olduğumu mu söyledim?”

Kendisine ‘madem bunlar vardı neden daha önce anlatmadın’ diye soranlar olduğunu belirten Peker, kendisinin ‘mesih’ olmadığını, çocuklarının yüzüne bakmak istediğini söyledi. Sedat Peker, “Ben size Mesih olduğumu mu söyledim? Sizi kurtarmaya geldim, beklenen kurtarıcı benim, ben size böyle bir şey dedim mi? Benim kendi meselem var. Bir baba çocuklarının, eşinin yüzüne baktığında ben sizin şerefinizi koruyabildim onurunu yaşamak ister. Benim meselem bu” dedi.

“İnsan bazen sevdikleri sıkıntıya girmesin diye bildiklerini anlatmıyor”

Sevdiklerinin zarar görmemesi için sustuğunu ifade eden Peker, “Demek ki insan bazen imkanlar oluşmadığı için, kendi düzeni bozulmasın, sevdikleri sıkıntıya girmesin diye bildiklerini anlatmıyor. Ancak bir nokta var. O nokta geldiğinde benim gibi hayatı plan üzerine geçen adam planlarını rafa kaldırabilir. Aklını tatile yollayabilir. Benim meselem şeref meselesi, benim meselem namus meselesi” şeklinde konuştu.

Videolarında masada duran kitaplarla da mesaj verdiği söylenen Peker’in önünde bu kez, Aptallar Erken Ölür kitabı yer aldı.

“Berat Bey’e sen beni düşman etmedin mi?”

Peker, çektiği videoda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında birtakım iddialarda bulunarak, “Süleyman Soylu, sen ‘Sedat Peker’e dosya hazırlıyorlar, tehlikeli bir durum olursa haber vereceğim’ demedin mi; koruma polisimi sen vermedin mi?” dedi. 

Süleyman Soylu’nun bir arkadaşının kendisini aradığını iddia eden Peker arayan kişinin “Süleyman Bey’in üzerine çok geliyorlar, bir şeyler söyleyecek, arkadaş kusura bakmasın” dediğini söyledi.

Süleyman Soylu’nun yönlendirmeleriyle eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a düşman olduğunu anlatan Peker “Namus sahibiysen konuş ya, Berat Bey’e sen beni düşman etmedin mi? Akrabam Reşat Hacıfazlıoğlu, senin bütün organizasyonlarını yapan. Ya sen değil miydin DYP’nin başına ulaşmak için, seni kongrelere almıyorlardı, yanında kim var bakın, benim arkadaşlarım, akrabalarım. Onlar senin yanında değil miydi? Benim akrabam gelip ‘Reis’in kulağına bir şeyler geliyor, İstanbul’da sorunlar var’ dediğinde, ‘İstanbul’u ben yönetmiyorum, Berat yönetiyor’ dedin mi, demedin mi? ‘O yaptırıyor her şeyi’ dedin mi demedin mi? Sedat Peker’in akrabası, bir cenazedeyiz, telefon sinyalleri var, cenazede görüştük, sen demedin mi ‘Sedat Peker’e dosya hazırlıyorlar. Ben tehlikeli bir durum olursa haber vereceğim’ demedin mi?” ifadelerini kullandı. 

“Benim koruma polisimi sen vermedin mi?”

Türkiye’de olduğu dönemde devlet tarafından korunduğunu belirten Peker koruma polisinin de Soylu’nun bilgisi dahilinde verildiğini ve süresi bittiğinde uzatma işleminin de yine Soylu tarafından yapıldığını şöyle anlattı: 

“Hadi Özışık, şerefli adam. Ben yurt dışına çıkmışım artık, sen diyorsun ya ‘İş adamı olduğunu söyleyip sonra suç faaliyetleri olduğunu tespit ettik.’ Ben ne zaman çıktım, 1 buçuk sene oldu. Dosya ne zaman hazırlanıyor, üç senedir. Bu dediğim olay ne zaman oldu, taş çatlasın 5 ay. Sen demedin mi ona ‘Ben severim’ diye.

O sana şöyle dedi, ‘Bu Sedat Peker’le ilgili çok şey konuşuluyor, bunlar bir şeyler yapıyor olabilirler.’ Sen ‘Ben onu severim’ demedin mi? Bu kadar kısa sürede ne değişti? Benim koruma polisimi sen vermedin mi? Sen uzatmadın mı ondan sonraki sene de? 

“Benim destek olduğum haber portalları sana destek oldular”

Bizim temiz Süleyman’ın istifa olayı var ya. Bir gün evvel robot hesaplardan tweet’ler hazırladı, o bir milyon 300 bin tweet var ya. Sen de biliyorsun, benim kardeşim gibi o çocukların hepsi, benim destek olduğum haber portalları da sana destek oldular.”

“Kötü bir hayvanlık yaptık”

Sedat Peker “Kanlarınızda duş alacağız” diye tehdit ettiği Barış Akademisyenleri’nden de özür dileyerek şunları söyledi:

“Bir önceki videomda Barış Akademisyenleri ile ilgili içlerinden ‘Biz bu yazıya teröre destek olmak amacıyla imza atmadık’ diyen olursa onlardan özür dileyeceğim dedim. Kötü bir hayvanlık yaptık. O dostlardan özür dilerim.”

https://yaziyor.org/2021/05/10/suleyman-soyludan-kilicdarogluna-sedat-peker-cevabi/
https://yaziyor.org/2021/05/10/icisleri-bakanligindan-sedat-peker-aciklamasi/
https://yaziyor.org/2021/05/10/sedat-pekere-yanit-mit-polis-himayesinde-mafyacilik-oynamanin-omru-bu-kadar/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir