GündemManşet - Yan

Süleyman Soylu’nun danışmanından Sedat Peker açıklaması

Süleyman Soylu’nun danışmanı Ali Faik Hacıoğlu, sosyal medya hesabından Sedat Peker’in iddialarına cevap verdi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve çevresindeki isimlere ilişkin açıklamalar yapmaya devam ederken, dün yayınladığı 5. videoda Soylu’nun danışmanı Ali Faik Hacıoğlu hakkında da iddialar da bulunmuştu.

Peker, Hacıoğlu’nun 1 milyon 600 bin liralık arabaya bindiğini, Trabzon’da 5 milyon liralık ev yaptırdığını söyleyerek “Danışman maaşı ne kadar, en fazla 10 bin lira değil mi?” ifadelerini kullanmıştı.

Hacıoğlu’ndan açıklama

Ali Faik Hacıoğlu ise Twitter hesabından yaptığı açıklamayla Peker’e yanıt verdi. Hacıoğlu açıklamasında “Ben Ali Faik Hacıoğlu, hayatımda eroin, kokain satmadım, kimseyi öldürmedim, kimsenin malına çökmedim. Devletime, milletime ihanet etmedim. Devletimi yabancı servislere satmadım” ifadelerini kullandı.

Söz konusu evin yapımını ailesiyle birlikte, İçişleri Bakanlığı danışmanlığına getirildiği 2016 yılında tamamladıklarını söyleyen Hacıoğlu, evin ifade edilen rakamın 6’da birine mal edildiğini öne sürdü. Peker’in gündeme getirdiği aracı ise ‘1 yıl önce yarısını borçlanarak 877 bin TL’ye aldığını’ belirten Hacıoğlu, bir süre önce de ‘borçlarını ödemek için’ satışa çıkardığını iddia etti.

Sosyal medyadan tepki

Hacıoğlu’nun aracını 1 yıl önce 877 bin liraya aldığını söylediği dönemde dolar yaklaşık 6,8 liraydı. Aradan geçen zamanda ise döviz kuru ve vergi zamlarıyla otomobil fiyatları katlandı. Hacıoğlu’nun söz konusu açıklamasına, sosyal medya üzerinden yapılan yorumlarda ‘Hangi memur bir yıl önceki maaşıyla 877 bin liralık araca binebilir?’ sorusu yöneltildi.

Sedat Peker paylaşımları

Öte yandan Hacıoğlu’nun ‘organize suç örgütü lideri, FETÖ artığı, müptezel ve hain’ dediği Sedat Peker’in mitinglerinin görüntülerini ve açıklamalarını sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir