GündemManşet - Yan

Süleyman Soylu’dan Sedat Peker hakkında suç duyurusu

Süleyman Soylu, kendisi hakkındaki iddialar sonrası Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, avukatı aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak Sedat Peker’in kendisine yönelttiği iddiaların araştırılmasını istedi. Soylu ayrıca Peker hakkında ‘hakaret ve iftira’ iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan başvuruda, organize suç örgütü lideri Sedat Peker ve örgüt üyelerine yönelik adli makamlarca yürütülen soruşturma kapsamında kısa süre önce kolluk kuvvetlerince operasyon yapıldığı hatırlatılarak, “Söz konusu videoda iddia edilen, DYP Genel Başkanlığı adaylığı sürecinde müvekkilimin kongre salonuna, teşkilat binalarına sokulmadığı, şüphelinin de o süreçte müvekkilime yardım ettiği, şüpheliye korumanın müvekkilim tarafından verildiği, hakkında dosya hazırlandığına dair müvekkilim tarafından şüpheliye haber verildiği, müvekkilimin İstanbul’u kendisinin yönetmediğini, başkaları tarafından yönetildiğini söylediği, şüphelinin yurt dışına kaçışı sürecinde haber aldığı, yurt dışından dönüşüne dair kendisine söz verildiği iddiaların araştırılmasını talep ediyoruz” denildi.

Soylu ayrıca Peker’in kendisine yönelik sözleriyle ilgili ‘hakaret ve iftira’ suçlaması ile Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda da bulundu. Başvuru dilekçesinde Peker ile beraber hareket edenlerin tüm iletişim ve irtibatlarının tespit edilmesi, maddi gerçeğin ortaya çıkarılması istendi.

https://yaziyor.org/2021/05/17/suleyman-soylunun-danismanindan-sedat-peker-aciklamasi/
https://yaziyor.org/2021/05/16/suleyman-soyluya-cagri-kendisi-yargilanma-talebinde-bulunmalidir/
https://yaziyor.org/2021/05/15/suleyman-soyluya-sedat-peker-sorulari/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir