GündemManşet - YanPolitika

Soylu’ya bir cevap da Ahmet Davutoğlu’nun partisinden geldi: Hesap vermek yerine kendini kurtarmak derdinde

Habertürk’te katıldığı programda pek çok iddia ortaya atan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bir cevap da Gelecek Partisi’nden geldi. Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan “Süleyman Soylu hesap vermek yerine kendini kurtarma, gündemi saptırma derdinde. Sayın Genel Başkanımız hakkındaki tüm iddiaları, yalan ve iftiradır” dedi.

Soylu’nun, katıldığı televizyon programında 2015’te dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun AKP MKYK üyelerini dinlettiğine yönelik iddialarına ilişkin olarak, Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, sosyal medya hesabından “Süleyman Soylu hesap vermek yerine kendini kurtarma, gündemi saptırma derdinde. Sayın Genel Başkanımız hakkındaki tüm iddiaları, yalan ve iftiradır” açıklamasında bulundu.

Bakan Soylu, Habertürk canlı yayınında, 2015 yılında AKP Genel Başkan Yardımcısı görevini yürütürken, dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu’nın 7 Haziran’dan önce yapılan bir MYK toplantısında “Biz HDP ile anayasa yapabiliriz” gibi bir cümle çıktığını ve seçimin ardından AKP’nin çoğunluk elde edemeyince, Davutoğlu ve ekibinin CHP ile koalisyon çalışmaları yaptığını iddia etti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir