GündemManşet - YanMedyaSon 24 Saat

Gazeteci Faruk Bildirici’den Habertürk yayınındaki gazetecilere eleştiri

Habertürk yayınında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Sedat Peker’in iddialarını soran gazetecilere dair Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici’den eleştiri geldi. Bildirici “Soylu soruya cevap vermiyor ama gazeteci de cevap için ısrar etmiyor. Bu program, Soylu’nun olduğu kadar gazetecilerin de sınavı…” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yayınladığı videolarda bulunduğu iddialara ilişkin canlı yayında açıklamalardan bulundu.

Habertürk’te Açık ve Net Özel’e konuk olan Soylu, Kübra Par moderatörlüğünde; gazeteciler Merdan Yanardağ, İsmail Saymaz, Veyis Ateş ve Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtladı.

Bldirici hakkındaki iddiaları yanatlayan Soylu’nun propaganda yaptığını belirtti.

‘Gazetecilerin de sınavı’

Programın ilk bölümünde gazetecilerin soru sormamasını ve Soylu’nun yayındaki açıklamalarını değerlendiren Bildirici, “Gazeteci bu kadar kibar olmak zorunda değil. Bakan konuya girmiyor, propaganda yapıyor, onlar dinliyor. Soylu soruya cevap vermiyor ama gazeteci de cevap için ısrar etmiyor. Bu program, Soylu’nun olduğu kadar gazetecilerin de sınavı…” diye yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir