GündemKadın

‘Sonun Özgecan gibi olacak’ dedi tahliye edildi

Geçtiğimiz günlerde TikTok üzerinden bir kadını kılıçla tehtit edip “Onu bulup yakacağım. Sonun Özgecan gibi olacak” diyen Samir Balakıshıyev, çıkarıldığı mahkemede iki yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ceza bir yıl üç aya indirildi, tutuklu sanık tahliye edildi.

H.K. adlı kadını vahşi bir şekilde öldürmekle tehtid eden Balakıshıyev,  “silahla tehdit” suçundan bir yıl üç ay hapis cezasına çarptırıldı, tahliyesine karar verildi.

Bu sözleri söylerken elinde kılıç bulunan Azerbaycanlı Balakıshıyev, beş yıla kadar hapis istemiyle hâkim karşısına çıktı.

‘Kendisine şov ve korktuma amaçlı bir takım sözler söyledim’

Balakıshıyev İstanbul 39. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada özür diledi. Tutuklu sanık Balakıshıyev, “13 Şubat’ta Tiktok’tan canlı yayın yaparken, ‘Esmer’ isimli bir kişi konuk oldu. Onunla anlaşmalı kurgu düzenledik. İnsanların ilgisini çekip, izleyici kitlesine sahip olmak istedim. Bu sırada canlı yayına Hacer isimli kadın konuk oldu. İstem dışı, anneme hakaret ettiğini duydum. Annemi trafik kazasında kaybetmiştim. Bunun üzerine kendisine şov ve korkutma amaçlı birtakım sözler söyledim.  Bu sözleri söylerken elimde sahte bir kılıç vardı.” 

‘Babam kızdı’

Balakıshıyev, sözkonusu yayından sonra babasının kendisine kızdığını ve kadınla canlı yayın yaparak ondan özür dilediğini söyledi, beraatini talep etti. 

Savcı mütalaasında sanığın sözleriyle “tehdit” suçunu, silahın korkutucu gücü ile işlediğinin anlaşıldığını belirtti ve Balakıshıyev’in ‘silahla tehdit’ suçundan iki ila beş yıl arasında hapisle cezalandırılmasını istedi. Mütalaanın ardından H.K. Şikayetçi olmadığını söyledi. Duruşma sonunda sanık ‘silahla tehdit’ suçundan iki yıl hapse mahkûm edildi. Mahkeme heyeti ‘ilk haksız hareketin kimin tarafından gerçekleştirildiği anlaşılamadığı’ gerekçesiyle cezayı bir yıl üç aya indirdi, sanığın tahliyesine karar verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir