GündemManşet - Yan

Sezgin Tanrıkulu: Yargıtay, Mehmet Ağar hakkında infaz edilmiş cezayı kaldırdı

CHP’li Sezgin Tanrıkulu, Mehmet Ağar hakkında açıklamalarda bulundu “Yargıtay, Mehmet Ağar hakkında infaz edilmiş cezayı kaldırdı” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Yargıtay’ın eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar hakkında infaz edilmiş cezayı kaldırdığını söyledi.

Halk TV’de yayımlanan Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi programına konuk olan Tanrıkulu, Mehmet Ağar hakkında açıklamalarda bulundu.

“Mahkeme ona özgü duruşma yaptı”

Mehmet Ağar’ın bir dönemin kara kutusu olduğunu söyleyen Tanrıkulu, ”Halen de öyle. Demedi mi, Güldal Mumcu’ya Uğur Mumcu için “Tuğlayı çekersen düşer” diye. Bunları söylemedi mi? Öldürülen iş adamları ile ilgili olarak zaman aşımı süresine çok az kala dava açıldı. Mehmet Ağar ve Korkut Eken de sanıktı. Mehmet Ağar mahkemeye mi geldi? VIP sanık gibi, Ankara Adliyesi’nde özel bir gün ve saat açıldı ona. Başsavcıların girdiği kapıdan girdi içeriye. Mahkeme ona özgü duruşma yaptı” diye konuştu.

Tansu Çiller hakkında da konuştu

Eski Başbakan Tansu Çiller hakkında da konuşan Tanrıkulu, ”Hukuk ortadan kalkınca bu karanlık ilişkiler iktidara hakim oldukça bunlar egemen olurlar bu düzen içerisinde. Sayın Çiller değil miydi, “Öldürülecek iş adamları listesi benim cebimde” diyen? Hesap verebilirler mi? Hayır” ifadesini kullandı.

https://yaziyor.org/2021/06/03/pervin-buldan-mehmet-agar-ve-tansu-cillerin-yargilanmasi-icin-bu-mucadelenin-pesini-birakmayacagiz/
https://yaziyor.org/2021/05/27/ikbal-eren-hayrettin-ereni-kaybeden-mehmet-agardir/
https://yaziyor.org/2021/05/24/mehmet-agar-tutuklansin-cagrisi-agar-ve-ekibi-turkiyeden-kacacaklar/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir