GündemManşet - Yan

Cinayetten önce Kutlu Adalı’ya gönderilen tehdit mektubu ortaya çıktı

Gazeteci Kutlu Adalı’ya, öldürülmeden önce ‘Türk’ün Kahramanları’ imzasıyla gönderilen tehdit mektubu ortaya çıktı.

Kıbrıs Postası Gazetesi, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarının ardından yeniden gündeme gelen Kutlu Adalı cinayeti öncesi, Adalı’ya gönderilen tehdit mektubunu yayımladı.

Kıbrıs Postası, mektubun üzerinde herhangi bir tarih bulunmadığını ancak cinayetten kısa bir süre önce gönderildiğinin düşünüldüğünü yazdı.

‘Türk’ün Kahramanları’ imzası

“Ey Gafiller, Bay, Bayan, Mutlu ve İlkay Adalı” diye başlayan ve ‘Türk’ün Kahramanları’ imzasını taşıyan tehdit mektubunda şu ifadeler yer alıyor:

“Biz Doğu, Güneydoğu Anadolu’muzda, kahramanca Türklüğe yakışır bir şekilde Ermeni bozuntusu kuyruklu vahşi Kürtlerle uğraşırken, siz Yavru Vatanda karı-koca, hem de basın vasıtasıyla Türkiye ve Türklere karşı adeta Rum yanlısı hareket ve hakaretlerde bulunuyorsunuz.

Kanınız Türk kanı olsaydı kesinlikle yapmazdınız, ne çabuk kahpe Rum’un zulmünü, tecavüzlerini unuttunuz. Sizi Rum çizmesinden kim kurtardı, utanmazlar, kanı bozuklar, unutmayın ki Bir Türk Dünyaya Bedeldir. Anadolu ve Kıbrıs, yüce Türk Milletinindir. Türk kanı taşımıyorsanız, defolun kahpe Rum’a! Sakin olun hareketlerinizi düzeltin.”

https://yaziyor.org/2021/06/03/atilla-pekerin-kutlu-adali-cinayetine-iliskin-ifadesi-ortaya-cikti/
https://yaziyor.org/2021/06/02/akinci-kutlu-adali-cinayetine-iliskin-konustu-turkiye-derin-devleti-tarafindan-islenmis-bir-cinayet/
https://yaziyor.org/2021/05/28/eski-basbakan-kalyoncu-kutlu-adali-cinayeti-ilk-degil/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir