GündemManşet - Yan

Şenyaşar ailesinin adalet nöbeti 51. gününde

Urfa Adliyesi önündeki ‘adalet’ nöbetleri 51. gününe giren Şenyaşar ailesi “O kanlı ellerinizi adaletin üzerinden çekin artık” dedi.

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde ‘dalet’ talebiyle başlattığı nöbet eylemi, 51’inci gününde de devam ediyor.

Sabahın erken saatlerinde adliye binası önüne gelen Şenyaşar ailesi, adliye binası önünde bulunan beton bariyerlerin önüne serdikleri sedirin üzerine oturarak eylemlerini başlattı. Yere bıraktıkları üzerinde ‘Adalet istiyoruz’, ‘Suruç Devlet Hastanesi’nde katliam yapıldı’ yazılı kağıtları bırakan aile, adliye binasında bulunan avukat ve yurttaşlara maruz kaldıkları saldırı ve dava dosyası ile ilgili bilgi aktarıyor.

“O kanlı ellerinizi adaletin üzerinden çekin”

Şenyalar ailesi, sosyal medya hesaplarından, “Yaşadığımız zulüm belgesel oluyor. Yakında trajedik bir roman da olacak. Konu: Suruç Devlet Hastanesi’nde katliam. Ana karakter: Mv. İ. H. Yıldız. Yardımcı karakterler: Yıldız ailesi. Sponsor: Yargı sistemi. O kanlı ellerinizi adaletin üzerinden çekin artık…” paylaşımında bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir