GündemManşet - Yan

Emine Erdoğan’ın yeğeni THY’ye yönetici olarak atandı

Emine Erdoğan’ın yeğeni Baran Gülbaran, THY’ye ‘genel müdür yardımcısı’ olarak atandı.

THY’de, görevden alınan THY Uçuş İşletme’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aykut Alpa’nın yerine AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın yeğeni Baran Gülbaran atandı. Gülbaran ağustos ayında da THY Uçuş Eğitim ve Hava Limanı İşletme Anonim Şirketi’nde temsile yetkili yönetim kurulu üyesi olmuştu.

THY Uçuş Eğitim Başkanı olarak görev yapan Sorumlu Kaptan Pilot Baran Gülbaran’ın yerine ise Eğitim Müdürü (777 filo) Murat Gökkaya getirildi.

Baran Gülbaran’ın kariyeri!

ANKA’da yer alan habere göre 1980 doğumlu olan Baran Gülbaran’ın havacılık kariyeri 28 yaşında başladı. 2008’de THY’nin Boeing 737 filosunda uçuş kariyerine başlayan Gülbaran, 2008’den 2013 yılına kadar şirketin tip eğitim şefliği ve tip müdürlüklerinde ikinci pilot olarak görev aldı. 2013 yılının sonunda ise Gülbaran, Boeing 737 filosunda kaptan pilot olarak görev yapmaya başladı. Gülbaran, THY Ekip Planlama Başkanı olarak 3 yıl süreyle görev yaptı. 2020 ocak ayında 777/787 filosunda görevlendirilmek üzere tip eğitimine başlayan Gülbaran, 2020 yılı şubat ayından bugüne kadar uçuş eğitimden sorumlu yönetici olarak görev yaptı.

Yönetimde Erdoğan’ın çevresinden oluştu

Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre, THY Uçuş Eğitim ve Hava Limanı İşletme Anonim Şirketi’ndeki temsil değişimi Ağustos 2020’de yapıldı. Şirketin yönetim kurulu listesinde Gülbaran’ın dışında Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Kartal İmam Hatip Lisesi’nden arkadaşları İlker Aycı, Yahya Üstün, Erdoğan’ın yeğeniyle evli olan Murat Şeker ve Abdülkerim Çay’ın yer aldığı görüldü.

https://yaziyor.org/2021/04/07/kartal-imam-hatip-mezunu-ismin-41-farkli-sirkette-yonetici-oldugu-ortaya-cikti/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir