GündemManşet - Yan

Şenyaşar ailesinin adalet nöbeti 35. gününde

İki oğlu ve eşini AKP’li vekilin korumalarının saldırısında kaybeden Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar’ın adalet nöbeti 35. gününde de devam ediyor.

Urfa Adliyesi önünde “adalet” talep ettikleri nöbet eylemlerini 35’inci gününde sürdüren Şenyaşar ailesi, hastanede yaşananlarla ilgili soruşturmada tespit edilen 23 şüpheli tutuklanıncaya kadar eylemlerini sürdüreceklerini söyledi. 

AKP’ Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumalarının saldırılarında eşi Hacı Esvet, çocukları Adil ve Celal’i yitiren anne Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde ‘adalet’ talebiyle başlattığı nöbet eylemi 35’inci gününe ulaştı. Diğer günler gibi sabah mesaiye başlama saatinde adliye önüne gelen anne ve oğlu, binanın girişindeki beton bariyerlerinin önüne oturarak adalet arayışına başladı.

“Ben buradan kalkmayacağım”

Emine Şenyaşar, eylemi sırasında taleplerini “Ailemden 3 kişiyi öldürdüler, bir tanesine de hüküm verdiler. Çocuklarımı öldürenler ortalıkta serbestçe geziyorlar. Ben buradan kalkmayacağım. Beni de öldürsünler. Bu katliamı yapanları yakalasınlar. Hastanede çocuklarımı öldürdüler. Hastanedeki kayıtları çıkarsınlar. Hiç vicdan yok mu? Bu nasıl bir devlet? Neden dürüst davranmıyorlar” sözleriyle dile getirdi.

“Suçu işleyenler yakalanana kadar burada olmaya devam edeceğiz”

Ferit Şenyaşar ise ailesinin katledilmesiyle kendilerine yönelik bir insanlık suçu işlendiğini ifade etti. 

Hastanede yaşananlarla ilgili soruşturmaya bakan dosya savcısı ile daha önce yaptıkları görüşmede kendilerine 23 şüphelinin tespit edildiğinin söylendiğini hatırlatan Şenyaşar, “Bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemler yapılacak, tutuklanacaklar. Biz daha sonra buradan kalkacağız. Bu insanlık suçunu işleyenler yakalanıncaya kadar annem ile birlikte burada olmaya devam edeceğiz” dedi. Ferit Şenyaşar, ayrıca “Bu mücadelemiz herkesin mücadelesidir” diyerek, herkesi mücadelelerini sahiplenmeye davet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir