GündemManşet - Yan

Şenyaşar ailesi 99 gündür adalet nöbetinde: Zulüm çok hesap soran yok!

99 gündür adalet arayışını sürdüren Şenyaşar ailesi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Yasa çok adalet yok! Savcı çok cesaret yok! Zulüm çok hesap soran yok! Yargı var irade yok…” ifadelerini kullandı.

24 Haziran seçimlerinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önündeki adalet nöbeti, 99’uncu gününde de devam ediyor.. Sabah erken saatlerinde adliye önüne gelen aile, nöbetlerini adliye bahçesinde sürdürmeye başladı.

Polisler, gazetecileri engelledi

Adliye bahçesinde nöbet eylemini sürdüren Şenyaşar ailesinin görüntüsünü alan gazeteciler, polis tarafından ‘kamu binasının müştemilatında çekim yapmak yasak’ denilerek engellendi.

“Savcı çok cesaret yok!”

Aile sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da şu ifadeleri kullandı:

“Sadece adalet istiyoruz demek yetmez! Bazen adaletsizliğe meydan okumalı! Eğer bir adaletsizliğe tanık olduysan sessiz kalma! Öne çık insan onuru bunu gerektiriyor… Yasa çok adalet yok! Savcı çok cesaret yok! Zulüm çok hesap soran yok! Yargı var irade yok…”

Ailenin, adliye bahçesindeki bekleyişi sürüyor. (MA)

https://yaziyor.org/2021/06/02/emine-senyasar-erdogan-da-soylu-da-cocuklarimin-nasil-katledildigini-biliyor/
https://yaziyor.org/2021/05/11/cumartesi-anneleri-anneler-gunumu-kutlayacak-kimse-birakmadilar-diyen-emine-senyasarla-bulustu/
https://yaziyor.org/2021/05/09/leyla-guvenden-emine-senyasara-mektup/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir