GündemManşet - YanPolitika

Selahattin Demirtaş: Bu mafya düzeninden kurtulmak için erken seçim isteyin

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş erken seçim çağrısı yaparak “Bu mafya düzeninden bir an önce kurtulmak için her yerde yüksek sesle erken seçim isteyin” dedi.

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. “Bu mafya düzeninden bir an önce kurtulmak için her yerde yüksek sesle erken seçim isteyin” diyen Demirtaş, “Örgütlenin ve umutlu olun. Kazanacağız, içiniz rahat olsun” ifadelerini kullandı.

“Sizi perişan eden Covid-19 değil AKP-128’dir”

Demirtaş’ın açıklamaları şöyle:

“Merhabalar, nasılsınız? Yoksulluktan intihar noktasına gelmiş olan halkı düşündükçe hapishane yemeği bile boğazıma diziliyor. Lüks saraylarda 3-5 maaşla zevk ve sefa içinde yaşayanlar hiç mi utanmıyorlar?

Unutmayın! Sizi perişan eden Covid-19 değil, AKP-128’dir.

Yolsuzluk demek devletten bir miktar çalmaktır. Bunların yaptığına yolsuzluk demek yetersiz kalır. Çünkü devleti komple çaldılar. Bu yüzden yoksulsunuz, işsizsiniz ve yardım alamıyorsunuz güzel kardeşlerim.

Hiçbirimiz bunu hak etmiyoruz. Merak etmeyin, el ele vereceğiz, hep birlikte düzlüğe çıkacağız. Bu mafya düzeninden bir an önce kurtulmak için her yerde yüksek sesle erken seçim isteyin. Örgütlenin ve umutlu olun. Kazanacağız, içiniz rahat olsun. Selamlar, sevgiler.”

https://yaziyor.org/2021/05/14/hdp-genel-merkezine-saldiri-icisleri-bakani-suleyman-soylu-faildir/
https://yaziyor.org/2021/05/13/soyludan-sedat-peker-ve-mehmet-agar-aciklamasi/
https://yaziyor.org/2021/05/13/pekerden-soyluya-berat-beye-sen-beni-dusman-etmedin-mi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir