GündemManşet - YanMedya

Sedat Peker’in iddialarına karşı AKP’nin savunması: Ekonomiye zarar verir

Demirören’in Ziraat Bankası’ndan aldığı 750 milyon dolarlık krediyi geri ödemediği iddiaları sonrası sessizlik sürerken, AKP’liler de “Ekonomiye zarar verir” diyerek açıklama çağrılarına tepki gösteriyor.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yandaş Demirören Grubu hakkındaki iddialarına ilişkin kişi ve kurumların sessizliği sürerken, AKP yöneticileri “Ekonomiye zarar verir” diyerek açıklama yapmayı reddediyor.

“Tüm bankalar denetime tabidir ama bu istenen verileri açıklayamazsınız”

Gazete Duvar’da yer alan ve kulis bilgilerinin paylaşıldığı ‘Duvar Arkası’ köşesinde, Demirören Grubu’nun Ziraat Bankası’ndan aldığı 750 milyon dolarlık krediyi ödemediğine ilişkin iddialar hakkında şu ifadeler kullanıldı:

“Sedat Peker, Demirören grubunun Ziraat Bankası’ndan bir medya kuruluşunun alımı için kullandığı 750 milyon dolar krediyi ödemediğini iddia etti. Bu iddianın üzerinden bir hafta geçti ancak ne Ziraat Bankası’ndan ne de Demirören grubundan bir açıklama geldi. Bu konuda muhalefetin Meclis’te araştırma komisyonu kurulması önerisi de AK Parti-MHP oylarıyla reddedildi. AK Parti’den bu konuda açıklama yapılması çağrısına parti yöneticileri, “Ekonomiye zarar verir” diyerek tepki gösteriyor. Türkiye’de serbest piyasa ekonomisinin işlediğini, kişisel verileri koruma kanunu ve uluslararası sözleşmelere imza atıldığı hatırlatılarak, “Bankaların kime ne kadar kredi verdiğini nasıl sorar ve bunun açıklanmasını istersiniz. Tüm bankalar denetime tabidir ama bu istenen verileri açıklayamazsınız. Bunu yaparsanız ticari sır, özel hayatın gizliliği ihlal edilerek ekonomiye güveni sarsar, zarar verirsiniz” deniliyor.”

https://yaziyor.org/2021/06/10/pekerden-demiroren-uyarisi-paralarini-yurt-disina-kacirmadan-tum-mallarina-el-koyun/
https://yaziyor.org/2021/06/09/pekerden-demirorene-haram-servetinizin-nerede-basladigini-tarihcesiyle-anlatacagim/
https://yaziyor.org/2021/06/07/can-dundar-demirorenin-erdogan-talimatini-acikladi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir