Son 24 SaatTüm Haberler

Savcı uyuşturucu çetesinin başı çıktı, polisler de kurye!

Konya merkezli 4 ilde geçen hafta yapılan uyuşturu operasyonunda, uyuşturucu çetesinin başındaki kişinin savcı olduğu polislerin ise kuryelik yaptığı ortaya çıktı.

Sabah gazetesinden İlker Turak’ın haberine göre Konya Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri ihbar üzerine kent girişinde kuryenin bulunduğu aracı durdurdu.

Şüpheli F.K’nin Whatsapp mesajlaşma uygulamasını inceleyen polisler, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunda görevli Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş’ın F.K’ye uyuşturucu sevkiyatı ile ilgili talimatlar verdiğini tespit etti.

Konya Emniyet Müdürlüğü ve Konya Cumhuriyet Başsavcılığı ele geçirilen dijital materyaller sonrasında soruşturmayı derinleştirdi.

8 aylık soruşturma sonrasında savcı Yarbaş’ın, Antalya’da lise arkadaşından emanet bir araç alarak aracı uyuşturucu sevkiyatında kullandığı ortaya çıktı.

Soruşturmayı yürütenler Yarbaş’ın uyuşturucu sevkiyatı öncesinde örgüt üyelerine talimat verdiğini, uyuşturucu sevkiyatını yapacak olan kurye ile buluşarak teslimatın nasıl olacağı konusunda kuryeye talimat verdiğini belirledi.

Örgüt liderinin Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş olduğu, örgüt lider yardımcısı Cahit Kutluk ile Semiyan Kutluk olduğu, Narkotik Şubede çalışan polis memurları M.B.Y. ile polis F.K’nin ise uyuşturucu kuryeliği yaptığı ortaya çıktı.

Konya merkezli 4 ilde yapılan operasyonlarda polis 20 kişiyi gözaltına aldı. 14 şüpheli tutuklandı. Hakimler ve Savcılar Kurulu Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş’ı açığa aldı.

HSK ayrıca Osman Yarbaş’ın soruşturması için müfettiş görevlendirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir