GündemManşet - Yan

Sansüre kılıf uyduruldu: ‘Koronavirüs tedbirleri’ kapsamında afiş asmak yasaklandı

Karaman Valiliği, CHP tarafından asılan afişlere çözüm olarak ‘koronavirüs tedbirleri’ni öne sürdü ve kentte afiş asmak 1 ay süreyle yasaklandı.

CHP tarafından Türkiye’nin pek çok yerinde ‘128 milyar dolar nerede?’ yazılı afişlerin asılması sonrası başlayan sansür girişimi devam ediyor. Dün gece saatlerinde savcılık talimatlarıyla kaldırılan afişlere, Karaman’da yeni bir engelleme adımı atıldı.

Karaman Valiliği ‘koronavirüs tedbirleri’ kapsamında bir ay boyunca ‘afiş asma yasağı koyarak’ CHP afişlerinin kaldırılmasını sağladı. CHP İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı ise polislerin getirdiği tebligatı, “Anayasadan aldığımız haklarımızı kullanmamıza rağmen bir siyasi parti çalışması olan ve suç teşkil etmeyen pankartların indirilişi kararını tebliğ aldım” notunu yazarak imzaladı.

Karar tebliğ edildi

Valilik tarfından ‘toplantı ve gösteri yürüyüşü, el ilanı, bildiri, broşür dağıtma, afiş, poster açma ve meşale yakma’ yasağı öğleden sonra CHP İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı’ya tebliğ edildi.

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık ve İl Emniyet Müdürü’nün imzasıyla CHP’ye tebliğ edilen yazıda, 14 Nisan ve 13 Mayıs arasında valilik ve kaymakamlıkların uygun göreceği etkinlikler ile ticari etkinlikler dışında il genelinde afiş asma yasağı getirildiği bildirildi.

https://yaziyor.org/2021/04/14/chp-soruyu-degistirdi-256-kagadin-yarisini-nettiniz/
https://yaziyor.org/2021/04/14/kilicdaroglundan-fezleke-aciklamasi/
https://yaziyor.org/2021/04/14/berat-albayrak-chpye-dava-acti/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir