GündemSağlık

Bakan Koca’dan sanatçı Gökhan Özoğuz’a sorumluluk çağrısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, “Vakaların artmasından hepimiz sorumluyuz, 84 milyon” sözlerine tepkiler sürerken bir tepki de sanatçı Gökhan Özoğuz’dan geldi. Twitter’dan Koca’ya “Tavan yapan vakalardan ben neden sorumluyum ya?” diye soran Özoğuz’a bakanın cevabı: “84 milyon beraber artırmadık vaka sayılarını ama birlikte mücadele etme sorumluluğumuz var” şeklinde oldu.

Bilim Kurulu toplantısı ardından yapılan basın toplantısında vaka artışına ilişkin kullandığı “Vakaların artmasından hepimiz sorumluyuz, 84 milyon” ifadelerine sosyal medyadan tepki yağan Sağlık Bakanı’nın açıklamalarına tepki dinmiyor. Binlerce kullanıcı “#SorumlusuBizDeğiliz” etiketiyle, “Lebaleb kongreler”e, yeterli bulmadıkları önlemlere işaret etti. Sanatçı Gökhan Özoğuz da “Tavan yapan Vakalardan Ben neden sorumluyum ya ? 1 senedir Kendimle konuşmaktan şizofren oldum, Kongreye falan da yok. Sayın @drfahrettinkoca Aşıları etrafa saçmadan bir de bizi mi Aşılasanız acaba, belki biter Virüs. Boş boş Kapanacağımıza onu mu denesek” eleştirisinde bulundu.

Bakanın cevabı ise “Gökhan Bey kardeşim, sorumluluk suçlamak manasına gelmez. Artan vaka sayısında suçumuz yok sorumluluğumuz var. 84 milyon beraber artırmadık vaka sayılarını ama birlikte mücadele etme sorumluluğumuz var. Destek olacağınızdan şüphem yok” şeklinde oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir