GündemManşet - Yan

Ruhsar Pekcan hakkındaki önerge AKP-MHP oylarıyla reddedildi

Ticaret Bakanlığı görevindeyken patronu olduğu şirketten dezenfektan alan Ruhsar Pekcan hakkındaki araştırma önergesi, AKP-MHP oylarıyla reddedildi.

CHP’nin, görevden alınan Ruhsar Pekcan’ın ortağı olduğu şirketten Ticaret Bakanlığı’na dezenfektan satışı için TBMM’de araştırma komisyonu kurulmasına ilişkin verdiği önerge AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

Ticaret Bakanlığı’na dezenfektan satan, bayiliğini de danışmanına yaptıran eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’la ilgili Meclis Araştırma Önergesi, CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç tarafından hazırlanmış ve TBMM Başkanlığı’na sunulmuştu. Twitter hesabından açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, araştırma önergesinin AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildiğini açıkladı.

“Yolsuzluk iddiası kapatıldı”

Tanal paylaşımında, “Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın nüfuzunu kullanarak başka kamu kurumu ve kuruluşlarına da kendi firmasının ürünü satmaya çalıştığına ilişkin araştırma önergesi, AK Parti ve MHP oyları ile reddedildi. Yolsuzluk iddiası kapatıldı. Aslında yüce divanlık olay… Tarihe geçti…” ifadelerini kullandı.

Önergede, Pekcan’ın nüfuzunu kullanarak başka kamu kurum ve kuruluşlarına da kendi firmasının ürününü satmaya çalıştığına ilişkin iddialar da yer almıştı.

https://yaziyor.org/2021/04/25/pekcanin-sirketinin-1-4-milyon-tl-yatirim-destegi-aldigi-ortaya-cikti/
https://yaziyor.org/2021/04/28/erkan-bas-ruhsar-pekcan-hakkinda-suc-duyurusunda-bulunuldugunu-acikladi/
https://yaziyor.org/2021/04/21/gorevden-alinan-ruhsar-pekcandan-aciklama/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir