GündemManşet - Yan

‘Pudracı’ Ayvatoğlu’nun mal varlığı inceleniyor

Sosyal medyada yayınlanan uyuşturucu görüntülerinin ardından iki kez gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski Kürşat Ayvatoğlu’nun mal varlığının MASAK tarafından incelendiği öğrenildi.

Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun, uyuşturucu kullanırken görüntülenen ve adli kontrol kararıyla serbest bırakılan eski AKP Genel Merkezi çalışanı Kürşat Ayvatoğlu’nun mal varlığını araştırdığı öğrenildi. Ayvatoğlu’nun özellikle lüks araç alım satım işlemleri incelendiği bildirildi

ankaragazetecisi.com’dan Alican Uludağ’ın haberine göre, Ankara Cumhuriyet Savcılığı, soruşturmanın yönünü bu kez Ayvatoğlu’nun mal varlığına çevirdi. Lüks araçlara binen ve aylık geliri 30 bin TL olan Ayvatoğlu, gelirini ‘araç alım satımı yapıyorum’ diyerek açıklıyordu. Alınan bilgiye göre Ayvatoğlu’nun ifadesinin doğru olup olmadığı, mal varlığının gerçekten araç alım satımından olup olmadığının araştırılması için savcılık MASAK’a yazı gönderdi.

MASAK da Ayvatoğlu’nun geçmişe yönelik tüm mal varlığını incelemeye başladı. Hazırlanacak rapor, savcılığa gönderilecek. Eğer suçtan elde edilmiş bir mal varlığı bulgusu tespit edilirse bununla ilgili da adli işlem yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir