Yaziyor.Org

Gerçeğin Sözüyle

GündemSağlıkSon 24 Saat

Prof. Dr. Alpay Azap Bilim Kurulu üyeliğinden ayrıldı

Geçtiğimiz yılın Ekim ayından beri toplantılara katılmayan Prof. Dr. Alpay Azap, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyeliğinden ayrıldı. Azap, başkanı olduğu derneğin faaliyetlerine daha fazla vakit ayırmak için ayrıldığını öne sürdü.

BirGün’de yer alan habere göre; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji öğretim üyesi Prof. Dr. Alpay Azap’ın “Halen yürütmekte olduğu Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Başkanlığı faaliyetlerine daha fazla zaman ayırabilmek amacıyla” Bilim Kurulu üyeliğinden istifa ettiği öğrenildi.

Bilim Kurulu resmi bir devlet görevlendirmesiyle oluşturulmadığı için Azap’ın istifası, kuruldan ayrılma bilgisini Sağlık Bakanı’na bildirmesi ve kurulun iletişim kanallarından ayrılmasıyla gerçekleşti.

Ayrıca BirGün’ün edindiği bilgilere göre Azap, Ekim ayından bu yana da Bilim Kurulu toplantılara katılmıyor ve iletişim kanallarındaki tartışmalara da dahil olmuyordu. Azap bakanlığın whatsapp grubundan da ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir